Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

Natal Luz, fot. Herney Gómez, Pixabay

Natal Luz, Gramado, Brazylia

Follow
( 0 Followers )
X

Follow

E-mail : *

Natal Luz, dosłownie tłumaczone jako „Światło Bożego Narodzenia”, to coroczny festiwal bożonarodzeniowy odbywający się w mieście Gramado w Brazylii. Ten wyjątkowy festiwal rozpoczął się w 1986 roku jako skromny koncert, którego gospodarzem był Eleazar de Carvalho, jeden z najbardziej uznanych dyrygentów orkiestrowych w kraju. Z upływem lat stał się on najważniejszym świątecznym wydarzeniem w Brazylii.

Natal Luz odbywa się w urokliwym mieście Gramado, położonym w stanie Rio Grande do Sul. Gramado ma zaszczyt nosić tytuł bożonarodzeniowej stolicy kraju i utrzymuje tę pozycję od ponad dwudziestu lat. Co roku na to wydarzenie przybywa około 1,5 miliona osób, a trwa ono od 12 listopada do 13 stycznia, co czyni je jednym z najdłuższych festiwali bożonarodzeniowych na świecie.

Natal Luz oferuje wiele ważnych wydarzeń i atrakcji. Jedną z nich jest magiczna choinka, która mierzy aż 99 stóp wysokości i jest ozdobiona ponad 3500 dekoracjami, 2600 światełkami, 1000 migoczącymi światłami i maszyną do produkcji sztucznego śniegu. Podczas festiwalu odbywają się także pokazy oświetlenia choinki, konkursy, gry, parady, wystawy reniferów oraz występy muzyczne i dramatyczne czytania klasycznych sztuk świątecznych, takich jak „Fantastyczna fabryka świąteczna”, musical opowiadający historię dziecka, które doświadczyło cudów Bożego Narodzenia.

Jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń podczas Natal Luz jest Nativitaten, które odbywa się na jeziorze Joaquina Rita Bier. To wyjątkowe wydarzenie obejmuje pływający pokaz świateł, występy chórów, tenorów, sopranów i brazylijskich muzyków, a także spektakularne pokazy cyrkowe, które towarzyszą występowi fajerwerków. Przedstawienie jest podzielone na pięć aktów, które przedstawiają historię ludzkości od stworzenia świata przez narodziny Jezusa Chrystusa, nadejście ciemności aż po dzień zbawienia.

Innym wyjątkowym wydarzeniem jest Tannenbaumfest, podczas którego lokalni przedsiębiorcy rywalizują o stworzenie najpiękniejszej choinki w mieście. Drzewka są wystawiane na Avenida Borges de Medeiros, aby każdy mógł je podziwiać. Ozdobione choinki są oceniane przez panel sędziów, a zwycięzcy ogłaszani są podczas ceremonii wręczenia nagród w grudniu. Drzewka pozostają na wystawie aż do zakończenia Natal Luz. W trakcie tego trzymiesięcznego festiwalu odbywają się także specjalne wydarzenia. Jednym z najbardziej pamiętnych momentów miał miejsce w 2009 roku, kiedy to 2000 mieszkańców miasta wspólnie stworzyło układankę z miliona światełek. Ukończenie tej układanki zostało uczczone niesamowitym pokazem fajerwerków, podczas którego wystrzelono ponad 10 000 fajerwerków.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *