Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

Israel Festival, fot. Walkerssk, Pixabay

Israel Festival, Jerozolima, Izrael

Follow
( 0 Followers )
X

Follow

E-mail : *

Israel Festival to multidyscyplinarny festiwal artystyczny odbywający się każdej wiosny w Izraelu, z centrum w Jerozolimie. Festiwal działa jako organizacja non-profit. Niektóre pokazy są bezpłatne, a część festiwalu obejmuje także występy uliczne oraz specjalne przedstawienia dla dzieci.

Historia

Israel Festival rozpoczął się w 1961 roku jako letni festiwal muzyki klasycznej, który odbywał się w starożytnym rzymskim teatrze w Cezarei. Przez lata festiwal rozrósł się pod względem liczby dziedzin artystycznych i centrów aktywności. Ostatnie edycje festiwalu obejmują muzykę klasyczną, balet, jazz, teatr, sztuki wizualne oraz wykłady, łącząc wysokiej jakości programy zarówno z Izraela, jak i z zagranicy. Od 1982 roku Israel Festival został zaadoptowany przez miasto Jerozolima, a większość pokazów odbywa się na jego terenie.

Pierwszym dyrektorem festiwalu był Zvi Propes, a funkcję dyrektora festiwalu pełnił od 1992 do 2014 roku Yossi Tal-Gan. Mimo że jakość festiwalu była powszechnie uznawana, pojawiły się skargi dotyczące wysokich opłat za wstęp na spektakle.

Od 2014 roku festiwalem kierują dyrektor generalny Eyal Sher i dyrektor artystyczny Itzik Giuli. Dan Halperin jest przewodniczącym zarządu publicznego.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *