Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

Worcester Music Festival, fot. Mohan Nannapaneni, Pixabay

Worcester Music Festival, Worcester, USA

Worcester Music Festival to festiwal muzyki klasycznej, który odbywa się w Worcester, stanie Massachusetts, od 1858 roku i jest uważany za najstarszy festiwal muzyczny w Stanach Zjednoczonych.

Pierwsza edycja festiwalu miała miejsce w 1858 roku i była czterodniową konwencją muzyczną, zorganizowaną przez Edwarda Hamiltona i Benjamina F. Bakera. W tym samym roku utworzono Worcester Chorus, który do dziś wykonuje corocznie na festiwalu. Choć konwencja trwała cztery dni, odbył się tylko jeden koncert. Konwencja Muzyczna Hrabstwa Worcester została założona w 1863 roku, a Carl Zerrahn został jej dyrektorem w 1866 roku. Stowarzyszenie zmieniło nazwę na Worcester County Musical Association w 1877 roku i zaczęło określać swoje wydarzenia mianem festiwali zamiast konwencji.

Podczas festiwalu wystąpili znakomici artyści, takie jak Victor Herbert, który był związany z festiwalem jako asystent dyrygenta i solista przez trzy lata, począwszy od 1889 roku. Antonín Dvořák wystąpił na festiwalu w 1893 roku, a Wallace Goodrich był dyrygentem od 1902 do 1907 roku. Na festiwalu występowali również tacy artyści jak Van Cliburn, Arthur Fiedler, Peter Nero, Birgit Nilsson, Itzhak Perlman, Beverly Sills, Roberta Peters, Isaac Stern, Leontyne Price, Anna Moffo, Joan Sutherland, Andre Watts, Duke Ellington i André Previn.

Philadelphia Orchestra była związana z festiwalem przez trzynaście lat, począwszy od 1944 roku, a Detroit Symphony Orchestra była orkiestrą rezydującą od 1958 do 1974 roku. W 1976 roku festiwal zmienił się z tygodniowej serii występów na sezonową serię. W 1996 roku Worcester County Music Association połączyło się z International Artists Series, tworząc Music Worcester, Inc., która od tego czasu organizuje festiwal, włączając do niego International Artists Series i Mass Jazz Festival.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *