Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

W poszukiwaniu doskonałej harmonii – Konkurs 30/30 na najlepszą okładkę płytową

Wystartowała najnowsza edycja Konkursu 30/30 na najlepszą okładkę płytową. Jego celem jest wybranie 30 najlepszych projektów graficznych okładek płytowych, które powstały w 2022 roku. Trafią one na wystawę pokonkursową, która odbędzie się latem w Galerii na Dziedzińcu Starego Browaru w Poznaniu.

W czasie wernisażu wystawy poznamy nazwiska zwycięzców, których wyłoni jury konkursu, przyznając trzy nagrody główne, Nagrodę im. Rosława Szaybo oraz Nagrodę Specjalną za Edytorstwo. Ogólna pula nagród wyniesie 20 tysięcy złotych, przy czym laureat pierwszej nagrody otrzyma 5 tysięcy złotych. Kontynuowana będzie także idea Nagrody Publiczności, której laureat zostanie wyłoniony w drodze głosowania osób odwiedzających Galerię w czasie wystawy pokonkursowej.

Konkurs 30/30 po raz pierwszy odbył się w 2015 roku. Jego pomysłodawcą był słynny i doceniany w cały świecie polski grafik Rosław Szaybo. To właśnie temu związanemu z Poznaniem artyście konkurs zawdzięcza swój unikatowy charakter i główną myśl przewodnią, którą jest poszukiwanie doskonałej syntezy muzyki i grafiki.

Kryteriami oceny okładek będą m.in. walory artystyczne okładki, oryginalność pomysłu, jakość typografii, warsztat, spójność koncepcji graficznej z treścią muzyczną.

Nabór prac konkursowych zakończy się 13 marca 2023 roku. Wszystkie zgłoszenia, które spełnią wymogi formalne, zostaną przekazane do oceny jury. Jego werdykt zapadnie do końca kwietnia 2023 roku, po czym rozpoczną się prace przygotowawcze do wystawy, która jest zawsze wielkim finałem poszczególnych edycji konkursu.

Regulamin konkursu wraz z zasadami zgłoszeń dostępny jest na stronie: konkurs3030.pl

Konkurs 30/30 na najlepszą okładkę płytową 2022

Nabór prac: 13.02-13.03.2023 r.
Organizator: Wydawnictwo Miejskie Posnania
Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Poznania


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *