Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

Uzeyir Hajibeyov International Music Festival, fot. Faik Nagiyev, Pixabay

Uzeyir Hajibeyov International Music Festival, Azerbejdżan

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Uzeyir Hajibeyov odbywa się we wrześniu, od 2009 roku, w Azerbejdżanie. Wydarzenia muzyczne odbywają się w kilku miastach Azerbejdżanu, a główne uroczystości mają miejsce w Baku.

Historia

Od 1995 roku, 18 września (rocznica urodzin Uzeyira Hajibeyova) był obchodzony jako Narodowy Dzień Muzyki w Azerbejdżanie. Począwszy od 2009 roku postanowiono organizować Międzynarodowy Festiwal Muzyczny poświęcony twórczości właśnie Uzeyira Hajibeyova.

Przegląd

Festiwal trwa zazwyczaj 10 dni. Wydarzenia odbywają się w różnych miejscach, w tym w Narodowym Muzeum Sztuki Azerbejdżanu, Państwowej Filharmonii Azerbejdżanu, Teatrze Opery i Baletu Azerbejdżanu, Międzynarodowym Centrum Mugham, Państwowym Akademickim Teatrze Muzycznym Azerbejdżanu, Akademii Muzycznej w Baku, Pałacu Heydara Alijewa w Baku, a także w różnych regionach Azerbejdżanu.

Muzycy z innych krajów uczestniczą w festiwalu u boku muzyków azerbejdżańskich. Oprócz koncertów organizowane są spektakle wykonane na podstawie kompozycji Uzeyira Hajibeyova oraz konferencje naukowe powołane w celu poznania jego twórczośći. Organizatorami festiwalu są Ministerstwo Kultury i Turystyki Azerbejdżanu oraz Fundacja Heydara Alijewa.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *