Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

Tokio, fot. pixabay

Tokyo Summer Festival, Tokio, Japonia

Coroczny Tokyo Summer Festival, organizowany przez Fundację Arion-Edo we współpracy z Asahi Shimbun, został zapoczątkowany w 1985 roku przez Kyoko Edo (pianistkę), Maki Ishii (kompozytorkę) i Tashi Funayama (muzykologa). Ci trzej artyści połączyli siły, aby stworzyć pierwszy prawdziwie międzynarodowy festiwal muzyczny w Tokio, kiedy w Japonii brakowało takiego wydarzenia. Ten przełomowy festiwal był pierwszym w Japonii, który był planowany i prowadzony przez profesjonalnych muzyków. Festiwal przyjmuje nowe hasło co roku i zaprasza wybitnych artystów z różnych stron świata, aby publiczność mogła odkrywać różnorodne style muzyczne, począwszy od muzyki klasycznej po muzykę świata. Wielu z uczestniczących artystów występuje po raz pierwszy w Japonii.

24 Letni Festiwal w Tokio 2008: „Echo lasu / Głosy pustyni” (jap.「森の響き・砂漠の声」)

Las – zawsze pełen życia, duchów i bujnej roślinności, stanowi źródło inspirujących dźwięków od wieków. Tajemnicze przestrzenie w gęstwinach lasów pełne są energetycznych dźwięków. Pustynia – choć życie na nieurodzajnej ziemi usycha, wielkie cywilizacje wyłoniły się wśród pustyń, stając się ich domem przez tysiące lat. Cisza pustyni ożywia umysł i uszy jej mieszkańców, tworząc zarazem potężną i kolorową muzykę. Na pierwszy rzut oka lasy i pustynie wydają się przeciwieństwami, ale w skali globalnej są ściśle związane z cyklem hydrologicznym. Tegoroczny Tokyo Summer Festival zaprasza na muzyczną podróż przez hałaśliwe lasy i spokojne pustynie. Wykonawcy obejmują Egberto Gismonti, Tokyo Philharmonic Orchestra, Ryusuke Numajiri, algierskich muzyków Tuareg, Indian Karaja, Toshita Kagura Preservation Association, Shota Nakano, Fumiko Nomura i wielu innych.

23Letni Festiwal w Tokio 2007: „Kierunek Wyspy – Dźwięki zza morza” (jap.「島へ – 海を渡る音」)

Od starożytności wyspy unoszące się na oceanach i morzach świata były szlakami komunikacyjnymi dla handlowców, odkrywców i podróżników. Wraz z napływem i odpływem różnych ludów, wyspy stawały się miejscem spotkań, gdzie mieszają się kultury rodzime i obce. 23. Letni Festiwal w Tokio w 2007 roku przenosi nas w przestrzeń i czas, aby przedstawić muzyczną mozaikę różnych wysp z całego świata. Występujący artyści to Dan Ettinger, Shota Nakano, Tokyo Philharmonic Orchestra, Johann Johannsson, Fujiko Nakaya, Frisner Augustin i La Troupe Makandal, Music Cultural Club, Bi Kidude, Vicente Feliu, Lazaro Garcia, Augusto Blanca i wielu innych.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *