Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

Tilford Bach Festival, fot. Andrew Martin, Pixabay

Tilford Bach Festival, Tilford, Anglia

Tilford Bach Festival to festiwal muzyki Johanna Sebastiana Bacha odbywający się corocznie w All Saints Church Tilford, niedaleko Farnham, Surrey.

Historia

Tilford Bach Festival odbył się po raz pierwszy w 1952 roku, po utworzeniu Tilford Bach Society w tym samym roku. Towarzystwo i Festiwal zostały założone przez Denysa Darlowa (1921-2015). Przez pierwsze dwie dekady na Festiwalu występowali w dużej mierze lokalni muzycy: amatorzy, jak również nauczyciele i profesjonaliści; od lat 70-tych jednak zaangażowanie amatorów stopniowo wygasało.

Denys Darlow przeszedł na emeryturę jako dyrektor po 50. festiwalu w 2002 roku; obecnym dyrektorem muzycznym jest skrzypek Adrian Butterfield. Festiwal stał się całkowicie profesjonalnym wydarzeniem i specjalizuje się w wykonaniach muzyki barokowej przy użyciu autentycznych instrumentów i orkiestracji. Wielu czołowych muzyków i śpiewaków barokowych grało w Tilford. 63 festiwal odbył się w czerwcu 2015 roku: festiwal prowadzony był przez Tilford Bach Society. W ramach obchodów 150 lat kościoła w Tilford Oratorium świąteczne Bacha zostało wykonane po raz pierwszy w Tilford 18 listopada 2017 roku.

Organizacja stojąca za Festiwalem podzieliła się na dwie odrębne organizacje. Nowe Tilford Bach Society (CIO) prowadzi comiesięczne koncerty w rejonie Farnham, a także Conservatoire Concerts w Godalming. Farnham Sinfonia rozpoczęła działalność jako część Tilford Bach Society (CIO), ale stała się osobną organizacją charytatywną w 2022 roku.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *