Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

The Oxford International Piano Festival, fot. David Mark, Pixabay

The Oxford International Piano Festival, Oxford, Anglia

Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny w Oksfordzie (Oxford International Piano Festival) odbywa się corocznie w Oksfordzie (Anglia) od 1998 roku i jest obecnie jedną z najlepszych letnich akademii muzycznych na świecie.

W trakcie festiwalu, kilku profesorów i profesjonalnych pianistów prowadzą kursy mistrzowskie dla około dwudziestu studentów w ciągu jednego tygodnia, zwykle pod koniec lipca lub na początku sierpnia. Nabór uczestników jest zwykle bardzo konkurencyjny, gdyż Festiwal cieszy się zainteresowaniem młodych wirtuozów z całego świata. Festiwal obejmuje również serię koncertów dawanych przez profesorów w wielu obiektach koncertowych Uniwersytetu Oksfordzkiego, m.in. w Christ Church Cathedral, Holywell Music Room i Magdalen College Auditorium.

Gospodarzem festiwalu jest St Hilda’s College w Oksfordzie, a kursy mistrzowskie odbywają się w Jacqueline Du Pré Music Building. Wśród poprzednich profesorów byli: Peter Donohoe, Jack Gibbons, Gary Graffman, Niel Immelman, Andras Schiff i Fou Ts’ong. Festiwal prowadzony jest przez Oxford Philomusica, której dyrygentem jest Marios Papadopoulos, pełniący również funkcję dyrektora artystycznego Festiwalu.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *