Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

Tanglewood Music Center, fot. Greg Reese, Pixabay

Tanglewood Music Center, Lenox, USA

Tanglewood Music Center (TMC) to letnia akademia muzyczna znajdująca się w Lenox, stanie Massachusetts, w Stanach Zjednoczonych. TMC jest powiązane z Tanglewood Music Festival, które jest letnią siedzibą Bostońskiej Orkiestry Symfonicznej (BSO).

Historia TMC sięga 1940 roku, kiedy to zostało założone przez Serge’a Koussevitzky’ego, który był dyrektorem muzycznym BSO. To wydarzenie miało miejsce trzy lata po powstaniu samego festiwalu Tanglewood jako miejsca letnich koncertów BSO. W ciągu swojej historii TMC miało różnych dyrektorów artystycznych, w tym takie znakomitości jak Charles Münch, Erich Leinsdorf i Seiji Ozawa. Współpracowali oni z młodymi, obiecującymi muzykami, oferując im wykłady, kursy mistrzowskie i możliwość występów.

Obecnie dyrektorem muzycznym BSO i związanych z TMC jest Andris Nelsons, który objął to stanowisko w 2015 roku. TMC kontynuuje swoją tradycję kształcenia młodych talentów muzycznych, umożliwiając im współpracę z doświadczonymi muzykami BSO i zaproszonymi artystami. Młodzi muzycy mogą rozwijać swoje umiejętności i zdobywać doświadczenie w różnych dziedzinach muzycznych.

Akademia TMC ma także znaczący wpływ na scenę muzyczną, ponieważ wielu jej absolwentów odnosi sukcesy jako dyrygenci, kompozytorzy i wykonawcy. Oprócz tego, organizowany jest coroczny Festiwal Muzyki Współczesnej, który skupia się na promowaniu nowej muzyki i eksperymentach dźwiękowych.

Tanglewood Music Center odgrywa ważną rolę w rozwijaniu talentów muzycznych i kształtowaniu przyszłości muzyki klasycznej w Stanach Zjednoczonych.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *