Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

Strings Music Festival, for. heather hudkins, Pixabay

Strings Music Festival, Steamboat Springs, USA

Strings Music Festival w Steamboat Springs w Kolorado to festiwal muzyczny obejmujący muzykę klasyczną, jazz, blues, Americana, country i występy młodzieżowe, trwający przez 8 tygodni każdego lata.

Strings Music Festival to organizacja non-profit, finansowana głównie przez sponsorów i indywidualnych darczyńców. Festiwal prezentuje ponad 90 koncertów muzyki klasycznej i nieklasycznej, z których większość odbywa się w okresie ośmiu tygodni, od czerwca do sierpnia. Dodatkowe koncerty są również organizowane w innych miesiącach. Repertuar festiwalu obejmuje występy orkiestrowe, muzykę kameralną, muzykę współczesną, jazz, blues, muzykę Americana oraz wydarzenia dla młodzieży, wykłady, koncerty plenerowe i darmowe wydarzenia.

Strings Music Festival został założony w 1988 roku jako Strings in the Mountains, początkowo prezentujący 8 koncertów klasycznych na terenie Steamboat Athletic Club. W 1990 roku festiwal rozszerzył swoją ofertę o koncerty nieklasyczne, w tym występy Leo Kottke i Karli Bonoff. W 1992 roku festiwal przeniósł się na teren posiadłości Torian Plum i wybudował namiot, który mógł pomieścić 500 widzów. W 1992 roku festiwal zdobył rozgłos na całym świecie, gdy światowej sławy dyrygent St. Louis Symphony, Leonard Slatkin, poprowadził Orkiestrę Kameralną festiwalu, co zostało nagłośnione przez CBS Morning News. W 2003 roku Strings zakupił 7 akrów ziemi pod nową siedzibę festiwalu przy 900 Strings Rd. W 2007 roku oficjalnie zmieniono nazwę festiwalu na Strings Music Festival, a także wybudowano stały pawilon muzyczny o wartości 4,3 miliona dolarów w ciągu dziewięciu miesięcy we współpracy z Steamboat Architectural Associates i D.L Adams Associates z Denver.

Dyrektorem artystycznym festiwalu na rok 2015 został Michael Sachs, doświadczony trębacz i muzyk kameralny, który wcześniej był głównym trębaczem w Cleveland Orchestra. W 2009 roku Andrés Cárdenes i jego żona Monique Mead zostali dyrektorami muzycznymi festiwalu, a ich repertuar obejmował różnorodne kompozycje, od Czajkowskiego i Piazzolli po Dvoraka na Broadwayu i Mozarta.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *