Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

Spitalfields Music, fot. Hulki Okan Tabak, Pixabay

Spitalfields Music, Londyn, Anglia

Spitalfields Music (wcześniej znany jako Spitalfields Festival, oficjalnie zarejestrowany jako Spitalfields Festival Ltd) to muzyczna organizacja charytatywna z siedzibą w dzielnicy Bethnal Green w londyńskim Tower Hamlets. Poprzez wydarzenia muzyczne organizacja ma nadzieję wzmocnić lokalną społeczność.

Praca organizacji charytatywnej polega na organizacji festiwali muzycznych oraz programu społecznościowego „Learning & Participation”. Co roku na potrzeby festiwalu zamawianych jest kilka nowych utworów. Spitalfields Festival rozpoczął się w 1976 roku, od pojedynczej imprezy, zorganizowanej przez Save Britain’s Heritage, która miała miejsce latem w Christ Church w Spitalfields.

Program nauki i uczestnictwa

Od czasu założenia programu edukacyjnego w 1989 roku praca, jaką Spitalfields Music wykonuje ze społecznością Tower Hamlets, znacznie się rozwinęła. Był to wczesny pionier w dziedzinie programów edukacyjnych festiwali artystycznych w Wielkiej Brytanii. Spitalfields Music realizuje intensywny program przez cały rok, pracując w szkołach, placówkach specjalnych, domach opieki i przestrzeniach społecznych.

Oprócz programu nauczania i uczestnictwa, Spitalfields Music prowadzi również szereg programów mających na celu rozwój artystów i liderów muzycznych przyszłości, w tym Trainee Music Leaders Scheme i Open Call.

Program Praktykantów Liderów Muzycznych

Jest to roczny program szkoleniowy dla wschodzących liderów muzycznych, aby rozwijać swoje umiejętności w ustawieniach edukacyjnych i społecznościowych, współpracując z krajowymi partnerami, w tym: Welsh National Opera, LSO Discovery, Opera North, Orchestras Live, Multi Story Orchestra i Southbank Sinfonia.

Open Call

Open Call jest otwartym projektem komisyjnym, który wspiera artystów z różnych środowisk w rozwijaniu ich praktyki kompozytorskiej, rozwijając utwory na wczesnym etapie do etapu work-in-progress i testując nowe sposoby łączenia ich pracy z publicznością.

Finansowanie

Spitalfields Music jest organizacją charytatywną i polega na sponsorach, pomocy rzeczowej i darowiznach, aby pomóc w prowadzeniu festiwali oraz Programu Nauki i Uczestnictwa. Organizacja ta, otrzymują wsparcie finansowe od funduszy powierniczych, fundacji, darowizn korporacyjnych, funduszy publicznych i darowizn indywidualnych. Niewielki procent dochodów uzyskują również ze sprzedaży biletów na swoje festiwale.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *