Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

Sitka Summer Music Festival, fot. Dawn Shuler, Pixabay

Sitka Summer Music Festival, Sitka, USA

Sitka Summer Music Festival to miesięczny festiwal muzyki kameralnej odbywający się w czerwcu w Sitka na Alasce.

O festiwalu

Festiwal odbywa się wczesnym latem, w czerwcu, i obejmuje trzy grupy muzyków. Każda grupa wykonuje trzy koncerty, po czym przybywa nowa grupa, aby wykonać kolejne trzy koncerty.

Każdy sezon festiwalu składa się z około dziesięciu wieczornych koncertów, które stanowią główne wydarzenia festiwalu. Ponadto festiwal oferuje kilka bezpłatnych, nieformalnych koncertów „brown bag” oraz wiele innych wydarzeń i rejsów mających na celu pozyskanie środków na cele charytatywne.

Wszystkie wieczorne koncerty odbywają się w sali Harrigan Centennial Hall, znajdującej się w centrum Sitki. Choć sala ta nie jest typowym audytorium, to jej szklane tło zapewnia imponujący widok na Crescent Harbor, Eastern Channel oraz liczne wyspy otoczone wodą, góry pokryte śniegiem i czasem można tam zobaczyć przelatującego nad nimi orła.

Biura festiwalu znajdują się w Stevenson Hall, na terenie dawnej uczelni Sheldon Jackson College w Sitka. Sam budynek Stevenson Hall stanowi część Narodowego Historycznego Rezerwatu, który został utworzony w 2001 roku. Hala została zbudowana w 1911 roku jako część centralnego kampusu[1].

Biblioteka muzyczna festiwalu mieści się w bibliotece Stratton, również na terenie byłego Sheldon Jackson College.

Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Zuill Bailey.

Inne serie

Festiwal prowadzi również serię Jesiennych i Zimowych Klasyków na kampusie Alaska Pacific University w Anchorage, gdzie znajduje się pełnoetatowe biuro festiwalu. W lutym i czerwcu festiwal organizuje także zimową i letnią serię koncertów objazdowych, wysyłając niewielką grupę muzyków (najwyżej kwintet fortepianowy) do wielu małych, zazwyczaj wiejskich społeczności na terenie całego stanu Alaski. W zimowej serii odwiedzane są różne społeczności każdego roku, a zawsze finałowy koncert odbywa się w Sitce, która jest stałym gospodarzem tego wydarzenia.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *