Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

Rockport Music, fot. Joshua Meltzer, Pixabay

Rockport Music, Rockport, USA

Rockport Music to organizacja prezentująca muzykę i różne programy artystyczne w Rockport, stanie Massachusetts, obsługująca publiczność w obszarze Greater Boston i Massachusetts North Shore. Została założona w 1981 roku jako Rockport Chamber Music Festival i od 2017 roku jest kierowana przez skrzypka Barry’ego Shiffmana. Przez lata festiwal zmieniał swoją lokalizację, ale od 2010 roku ma swoją stałą siedzibę w Shalin Liu Performance Center, które jest położone na wybrzeżu Atlantyku w Rockport.

Historia i Misja

Rockport Music został założony w 1981 roku jako Rockport Chamber Music Festival przez piosenkarkę Leilę Deis i kompozytora-pianistę Davida Alphera. Działali jako dyrektorzy artystyczni festiwalu do 1994 roku, we współpracy z biznesmenem Pauliem Sylvą. Festiwal prezentował muzyków kameralnych, dawnych i wokalnych, a także zlecał i wykonywał nowe kompozycje.

W 2010 roku Rockport Music otworzył Shalin Liu Performance Center, swoją stałą siedzibę. To nowoczesne centrum widowiskowe oferuje miejsca dla około 330 widzów i ma panoramiczny widok na zatokę Sandy Bay w Rockport. Jest wyposażone w systemy audiowizualne i jest gospodarzem różnych wydarzeń muzycznych, w tym koncertów kameralnych i transmisji na żywo z Metropolitan Opera i National Theatre.

Działania Edukacyjne

Rockport Music ma rozbudowany program działań edukacyjnych, który obejmuje mini-rezydencje muzyków, wykłady, kursy mistrzowskie, otwarte próby i dyskusje panelowe. Organizuje także bezpłatne występy dla społeczności i udział w wydarzeniach edukacyjnych zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Edukacyjne działania Rockport Music służą ponad 10 000 osobom rocznie.

Centrum Widowiskowe

Shalin Liu Performance Center, otwarte w 2010 roku, jest stałą siedzibą Rockport Music. Znajduje się na wybrzeżu Atlantyku i oferuje doskonałe warunki do organizacji koncertów i innych wydarzeń artystycznych.

Rockport Music jest ważnym ośrodkiem kulturalnym na Massachusetts North Shore i przyciąga zarówno lokalną, jak i międzynarodową publiczność swoją różnorodną ofertą muzyczną i artystyczną.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *