Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

Portland Chamber Music Festival, fot. Frank Winkler, Pixabay

Portland Chamber Music Festival, Portland, USA

Portland Chamber Music Festival to doroczny festiwal muzyki kameralnej, który ma swoją siedzibę w Portland, stanie Maine. Festiwal ten został założony w 1994 roku przez Jennifer Elowitch, skrzypaczkę, oraz Denę Levine, pianistkę. Po zakończeniu 25. jubileuszowego sezonu festiwalu w 2018 roku Jennifer Elowitch przeszła na stanowisko dyrektora artystycznego Emerita, a jej miejsce zajęła skrzypaczka Melissa Reardon.

Rdzeniem festiwalu jest seria czterech koncertów na głównej scenie, a także bezpłatny koncert rodzinny, który odbywa się w sierpniu w Abromson Community Education Center. Oprócz tego festiwal oferuje również przez cały rok serię koncertów w prywatnych domach i kameralnych przestrzeniach na terenie Greater Portland. Ponadto festiwal jest znany z innowacyjnych koncertów muzyki współczesnej, które odbywają się we współpracy z galerią SPACE.

W 2011 roku Maine Public Broadcasting Network wybrało Portland Chamber Music Festival do inauguracji swojej nowej inicjatywy pod nazwą „Maine Arts Live”. W ramach tej inicjatywy festiwal został transmitowany na żywo podczas Nocy Otwarcia PCMF 2011 w całym stanie, a także udostępniony online w formie transmisji strumieniowej.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *