Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

Other Minds, fot. 12019, Pixabay

Other Minds, San Francisco, USA

Other Minds to amerykańska organizacja non-profit z siedzibą w San Francisco, założona w 1992 roku przez Charlesa Amirkhaniana i Jima Newmana. Jej misją jest „zachęcanie i propagowanie muzyki współczesnej”.

Nazwa „Other Minds” została zaczerpnięta z anonimowego nekrologu, który ukazał się w The New Yorker w 1992 roku, w którym stwierdzono, że John Cage „…komponował muzykę w umysłach innych ludzi”.

Organizacja zdobyła uznanie i nagrody, takie jak nagroda ASCAP w 2009 roku za odważne programowanie, list wyróżniający American Music Center z 2005 roku za służbę amerykańskim kompozytorom oraz nagroda American Composers Forum 2017 Champion of New Music dla dyrektora wykonawczego i artystycznego Other Minds Charlesa Amirkhaniana.

Other Minds organizuje coroczny festiwal od 1993 roku, który prezentuje międzynarodowych kompozytorów. Koncerty te były wcześniej organizowane w połączeniu z rezydenturą artystyczną w Djerassi Resident Artists Program w Woodside w Kalifornii. Organizacja prowadzi także koncerty i wydarzenia przez cały rok w Bay Area, w tym serie „The Nature of Music” i „Latitudes”.

W ramach działań konserwacyjnych, Other Minds zajmuje się kolekcjonowaniem materiałów audiowizualnych, w tym archiwum KPFA Music Dept. oraz własnej kolekcji programowej organizacji. Od 2002 roku organizacja prowadzi bezpłatne archiwum internetowe o nazwie radiOM, które zawiera setki godzin archiwalnych materiałów audio, w tym wywiadów z wybitnymi kompozytorami, występów z festiwali OM oraz poezji dźwiękowej.

Other Minds posiada również wytwórnię płytową, która wydaje nagrania muzyki współczesnej oraz reedycje starszych nagrań. Wydawnictwa obejmują muzykę m.in. Marca Blitzsteina, Conlona Nancarrowa i Carla Rugglesa.

Organizacja jest również aktywna w dziedzinie radiowej, prowadząc cotygodniowy program „Music from Other Minds” oraz podcast z wywiadami z kompozytorami i wykonawcami muzyki współczesnej.

Other Minds ma także swoje fizyczne archiwa, które znajdują się w UC Santa Cruz od 2016 roku i zawierają około 4000 taśm magnetofonowych, kasetowych, DAT i wideo z wywiadami i występami na żywo z berkeleyowskiej stacji radiowej KPFA.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *