Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

Opéra de Baugé, fot. Axel-Cleris Gailloty, Pixabay

Opéra de Baugé, Baugé-en-Anjou, Francja

Opéra de Baugé to festiwal operowy odbywający się każdego lata w pobliżu położonego nad Loarą miasta Baugé-en-Anjou, 40 kilometrów na wschód od Angers, we Francji.

Od 2003 do 2011 roku festiwal odbywał się w ogrodach Les Capucins, prywatnego domu i byłego klasztoru. W 2016 roku festiwal powrócił do Les Capucins po 4 latach w teatrze w centrum miasteczka.

Festiwal wzorowany jest na angielskim Glyndebourne Festival Opera, a przedstawienia charakteryzują się 90-minutowymi przerwami, podczas których członkowie publiczności piknikują lub jedzą posiłki w dołączonej restauracji. Wielu członków obsady i orkiestry to Anglicy, a spektakle mają tytuły zarówno w języku angielskim, jak i francuskim. W ostatnich latach festiwal przyciągnął do miasta 2,500-3,000 widzów, w tym dużą liczbę podróżujących z Anglii.

W sezonie 2019 odbyły się przedstawienia Die Zauberflöte (Czarodziejski flet) (Mozart), Il trovatore (Verdi) i Alfonso und Estrella (Schubert).

Opera słynie z autentycznych wykonań, z pełną orkiestrą i chórem, wspierających w pełni inscenizowane produkcje. Festiwal coraz częściej przyciąga solistów z całej Europy i nie tylko. Śpiewacy zdobyli nagrody, w tym Kathleen Ferrier Award i miejsca w Programie Młodych Artystów w Covent Garden.

Bernadette Grimmett jest dyrektorem artystycznym festiwalu od początku jego istnienia.

Nietypowe opery wykonane podczas festiwalu to m.in. Orphée aux enfers (Offenbach), Albert Herring (Benjamin Britten), Orfeo ed Euridice (Gluck) oraz Theodora (Handel).


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *