Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

Music Mountain Summer Chamber Music Festival, fot. David Mark, Pixabay

Music Mountain Summer Chamber Music Festival, Falls Village, USA

Follow
( 0 Followers )
X

Follow

E-mail : *

Music Mountain Summer Chamber Music Festival, zlokalizowany przy Music Mountain Road w Falls Village, w stanie Connecticut, to najstarszy ciągły festiwal muzyki kameralnej w Ameryce organizowany latem. Założony w 1930 roku, obecnie trwa w swoim 94. sezonie. Jego jest promowanie nauczania i wykonawstwa literatury kwartetów smyczkowych.

Historia

Music Mountain zostało założone w 1930 roku przez skrzypka Jacques’a Gordona jako stałe miejsce dla Gordon String Quartet. Głównym celem Music Mountain jest nauczanie i wykonawstwo literatury kwartetów smyczkowych. Festiwal słynie z regularnego zapraszania artystów o światowej renomie. Music Mountain oferuje także różnorodne programy edukacyjne w każdym sezonie. Działalność edukacyjna i artystyczna Music Mountain była nadzorowana od 1975 do 2017 roku przez Nicholasa Gordona, syna założyciela Jacques’a Gordona. W 2016 roku dyrektorem artystycznym został Oskar Espina-Ruiz, klarnecista. Po śmierci Nicka Gordona w październiku 2017 roku, członek zarządu, Ann M. McKinney, została wybrana na stanowisko tymczasowego prezesa.

Lokacje

Koncerty w Music Mountain odbywają się w Gordon Hall, sali kameralnej o doskonałej akustyce. Projektując tę salę, wzorowano się na skrzypcach: belki na suficie odwzorowują poprzeczkę i klin dźwiękowy skrzypiec, a drzwi francuskie naśladują otwory rezonansowe na brzuchu instrumentu. Kształt Gordon Hall przypomina skrzypce, jest długi i wąski. Samo wnętrze sali jest całkowicie otoczone powietrzem, z pustą przestrzenią pod podłogą i nad sufitem. Nie ma niczego, co mogłoby utrudnić wibracje ścian, podłogi i sufitu podczas grania na scenie. Gordon Hall pomieści 335 osób (400 z dodatkowymi miejscami siedzącymi).

Oprócz Gordon Hall, Music Mountain posiada 4 domy, nazwane imionami instrumentów w kwartecie smyczkowym. Domy to prefabrykowane budynki zamówione w 1930 roku z firmy Sears Roebuck. Właściwość została wpisana do Krajowego Rejestru Miejsc Historycznych ze względu na imponującą architekturę Gordon Hall oraz stosunkowo rzadki przykład zamawianych pocztą domów.

Koncerty

W sezonie 2016, Music Mountain zorganizowało 29 koncertów oraz dodatkowe wydarzenia społecznościowe. Obejmowało to 13 koncertów w serii Twilight, w tym Gilberta i Sullivana, Jazz, Big Band, Broadway, Country i Folk. Pozostałe 16 koncertów stanowiło część słynnej serii kwartetów smyczkowych Music Mountain, w których występowali tacy artyści jak The St. Petersburg Quartet, The Juilliard String Quartet, The Harlem String Quartet, The Shanghai String Quartet i wielu innych.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *