Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

Music in the Mountains, fot. Abhay Bharadwaj, Pixabay

Music in the Mountains, Durango, USA

Music in the Mountains (MiTM) to coroczny letni festiwal muzyki klasycznej odbywający się w Durango, z dodatkowymi występami w innych miastach regionu. Występy odbywają się od początku lipca do początku sierpnia i prezentowane są zarówno przez profesjonalnych artystów, jak i studentów. Festiwal został założony przez dyrygenta Mischę Semanitzky’ego w 1987 roku dzięki wsparciu Fort Lewis College, Durango Herald, Durango Mountain Resort, Morley Ballantine i Bank of Colorado. W 2008 roku Gregory Hustis, główny waltornista Dallas Symphony, zastąpił Semanitzky’ego na stanowisku dyrektora artystycznego. W tym samym sezonie Guillermo Figueroa, dyrygent New Mexico Symphony Orchestra, został dyrygentem i dyrektorem muzycznym festiwalu.

Założone w 1997 roku Conservatory Music in the Mountains oferuje intensywne warsztaty dla studentów muzyków podczas letniego festiwalu, we współpracy z New Conservatory of Dallas w Dallas w Teksasie i pod kierunkiem skrzypka Dallas Symphony, Arkady’ego Fomina. Członkowie Dallas Symphony mieli ważną rolę w rozpoczęciu festiwalu, a Music in the Mountains utrzymuje silne więzi ze społecznością muzyczną Dallas.

Music in the Mountains jest aktywna w społeczności Durango także poza sezonem festiwalowym, prowadząc między innymi Music in the Mountains Goes to School – program, który wprowadza muzykę do szkół Durango poprzez różnorodne środki.

Od 2019 roku, po 32 latach występów, koncerty orkiestry zostały przeniesione z namiotu festiwalowego na terenie Purgatory Resort do Fort Lewis College Community Concert Hall.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *