Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

Music Academy of the West, fot. Adam Derewecki, Pixabay

Music Academy of the West, Montecito, USA

Music Academy of the West to letni program szkolenia w zakresie muzyki klasycznej w Montecito w Kalifornii oraz festiwal z występami w hrabstwie Santa Barbara.

Przegląd

Akademia corocznie przyjmuje 136 przedprofesjonalnych muzyków w wieku od kilkunastu do 20 lat, którzy otrzymują pełne stypendia oparte na zasługach na warsztaty prowadzone przez znanych kompozytorów, dyrygentów i artystów. Programy studiów obejmują fortepian wokalny, głos, fortepian zespołowy, fortepian solowy i instrumentalny. Ośmiotygodniowy letni festiwal muzyczny składa się z koncertów i oper, a także publicznych kursów mistrzowskich ze znanymi muzykami.

Historia

Pierwszy impuls do stworzenia letniego festiwalu muzycznego w hrabstwie Santa Barbara wyszedł od sopranistki Lotte Lehmann w 1940 r. W 1947 r. Music Academy of the West została założona przez mecenasów sztuki, muzyków, dyrygentów i kompozytorów z południowej Kalifornii. Oprócz Lotte Lehmann, założycielami akademii byli dyrygent Otto Klemperer, skrzypek Roman Totenberg, klawesynistka Rosalyn Tureck, baryton John Charles Thomas oraz kompozytorzy Ernest Bloch, Darius Milhaud, Roy Harris i Arnold Schoenberg, który był pierwszym kompozytorem-rezydentem akademii. Wśród pierwszych fundatorów stypendiów znaleźli się piosenkarze-aktorzy Jeanette MacDonald i Nelson Eddy, skrzypek Jascha Heifetz i producent filmowy Darryl F. Zanuck.

Festiwal początkowo gościł swoje letnie sesje w Cate School w Carpinterii, zanim przeniósł się na 10-akrową (ok. 4 hektary) posiadłość w Montecito w 1951 roku. Dawny Montecito Country Club, uważany za wizytówkę ogrodu Montecito i nazwany Miraflores („zobacz kwiaty” w języku hiszpańskim), był kampusem akademii od lata 1952 roku, chociaż studenci musieli być zakwaterowani w akademikach oraz w domach bractw i bractw na Uniwersytecie Kalifornijskim w Santa Barbara przez kilka lat. Od 2016 roku zakwaterowanie znajduje się w Westmont College.

W 1954 r. personel akademii, oprócz Lehmanna, składał się z takich znanych na całym świecie muzyków, jak pianista György Sándor, sopranistka Eleanor Steber, skrzypek Sascha Jacobsen i wiolonczelista Gábor Rejtő. Liczba studentów wynosiła 120 osób.

Od 1954 do 1980 roku dyrektorem muzycznym akademii był Maurice Abravanel. Martial Singher był szefem Wydziału Głosu od 1962 do 1981 roku. Marilyn Horne, która uczęszczała do akademii w 1953 roku, została mianowana dyrektorem programu wokalnego w 1997 roku i pozostała na tym stanowisku do 2018 roku. W 2018 roku Horne została honorowym dyrektorem programu wokalnego. Od 2010 roku akademia organizuje coroczny Konkurs Piosenki Marilyn Horne, wcześniej znany jako Konkurs Wokalny Fundacji Marilyn Horne.

W 2022 roku akademia obchodziła 75. rocznicę powstania i przyjęła nowe logo z prostymi słowami „Music Academy”, zachowując nazwę prawna Music Academy of the West. Akademia skonsultowała się z profesjonalnymi agencjami reklamowymi i marketingowymi z Nowego Jorku i Los Angeles w sprawie rebrandingu. Zmiana marki została uznana za konieczną ze względu na utratę wagi długoletniego monikera i akronimu MAW. Nowe logo miało nawiązywać do promieni słonecznych i koła kwintowego, podczas gdy stare logo nawiązywało do kształtów kwiatowych.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *