Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

Mersin International Music Festival, fot. İ. A., Pixabay

Mersin International Music Festival, Mersin, Turcja

Mersin International Music Festival, w skrócie Merfest, to festiwal muzyczny odbywający się corocznie w Mersin, w Turcji. Oprócz artystów tureckich, w festiwalu brali udział wykonawcy z Hiszpanii, Włoch, Stanów Zjednoczonych, Węgier, Niemiec, Francji, Rosji, Japonii i Korei.

Historia

Mersin International Music Festival to pozarządowy projekt sponsorowany przez prywatne firmy, Uniwersytet w Mersin, lokalne gminy oraz Ministerstwo Kultury i Turystyki. Został założony w 2002 roku i organizowany do 2007 roku przez Mersin Cultural Society. Od 2008 roku organizatorem wydarzenia jest Mersin Art Activities Society. W 2007 roku festiwal został członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Festiwali.

Miejsca koncertów

Większość koncertów odbywa się w salach Mersin Cultural Center, Congress and Exhibition Center, Uğur Oral Cultural Center i Mersin University’s Amphitheater. Pierwszy koncert ma miejsce w Tarsie, a drugi w Kanlıdivane, będący koncertem plenerowym. Tarsus znajduje się 27 km na wschód, a Kanlıdivane 55 km na zachód od Mersin.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *