Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

MasterWorks Festival, fot. David Mark, Pixabay

MasterWorks Festival, Spartanburg, USA

MasterWorks Festival to intensywny letni program szkoleniowy dla artystów klasycznych. Od roku 2018 festiwal odbywa się na terenie kampusu Converse College w Spartanburgu, SC, USA. Jego korzenie sięgają roku 1997, kiedy to został założony przez dr Patricka Kavanaugha, byłego dyrektora artystycznego Christian Performing Artists’ Fellowship (CPAF), oraz jego żonę Barbarę, a także puzonistę Jamesa Krafta i jego żonę Mary Jeane.

Cel i Koncepcja

MasterWorks Festival koncentruje się na intensywnym treningu artystycznym oraz rozwijaniu duchowym uczestników. Poprzez kursy mistrzowskie prowadzone przez światowej sławy artystów, festiwal oferuje wyjątkową możliwość rozwijania talentów muzyków klasycznych, tancerzy i aktorów. Na przestrzeni lat na festiwalu występowali renomowani artyści, tak jak Midori Goto, Christopher Parkening, Rebecca Wright, Rachel Barton Pine i wielu innych.

Programy i Działalność

MasterWorks Festival oferuje różnorodne programy, z których najważniejszym jest Program Orkiestrowy skierowany do uczniów w wieku od 14 do 26 lat. Ponadto istnieją unikalne programy intensywnych studiów dla smyczków, fortepianu, instrumentów dętych i głosu. Festiwal obejmuje również dziedziny teatru, filmu oraz program chóralny. Kiedyś istniały także programy operowe i baletowe. W ramach rozwoju technicznego, organizowany jest program staży technicznych wspierający produkcje festiwalowe.

Rozszerzenie Międzynarodowe

W roku 2004 MasterWorks Festival podjął krok ku międzynarodowemu zasięgowi, organizując MasterWorks Europe w Londynie, Anglia. Od tego czasu inne festiwale poza Stanami Zjednoczonymi miały miejsce w Winchester w Anglii oraz w Chinach, poszerzając wpływ i zasięg festiwalu.

MasterWorks Festival to wyjątkowy program, który łączy doskonałość artystyczną z duchowym rozwojem. Od swego początku stanowi istotny element kształcenia młodych artystów klasycznych, oferując im wyjątkowe możliwości nauki i prezentacji swojego talentu.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *