Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

Los Angeles Philharmonic Institute, fot. David Mark, PIxabay

Los Angeles Philharmonic Institute, Los Angeles, USA

Los Angeles Philharmonic Institute był letnim festwialem i programem szkoleniowym organizowanym w Los Angeles w Kalifornii dla instrumentalistów i dyrygentów orkiestrowych w wieku konserwatoryjnym. Odbywał się w latach 1982-1991 pod auspicjami Los Angeles Philharmonic.

Historia

Los Angeles Philharmonic Institute został założony przez Ernesta Fleischmanna i Leonarda Bernsteina, a Bernstein i Daniel Lewis pełnili funkcję dyrektorów artystycznych. Kolejnymi dyrektorami artystycznymi byli Michael Tilson Thomas, Sir Charles Groves, André Previn, Lukas Foss i wreszcie Lynn Harrell (1988-1992).

Większość wykładowców stanowili muzycy z Los Angeles Philharmonic, ale także wielu innych wybitnych muzyków, w tym między innymi Vladimir Spivakov, Nadja Salerno-Sonnenberg, Erich Leinsdorf, Edo de Waart, Leonard Slatkin i Jesús López-Cobos.

Instytut był godny uwagi ze względu na ilość codziennych, praktycznych instrukcji, które studenci otrzymywali od wykładowców, nawet w porównaniu z innymi podobnymi programami letnimi, takimi jak Tanglewood. Lynn Harrell powiedziała: „Studenci nie tylko mają niemal codzienną możliwość pracy z muzykami filharmonii, ale także będą mieli okazję dołączyć do nich podczas występu w Hollywood Bowl. Siedzenie obok doświadczonych muzyków orkiestry i granie z taką bezpośredniością jest warte tysiąca słów.

W grudniu 1991 roku Fleischmann ogłosił, że Instytut 1992 zostanie odwołany z powodu cięć budżetowych w Filharmonii.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *