Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

Laguna Beach Chamber Music Society, Hayley Zacha, Pixabay

Laguna Beach Chamber Music Society, Laguna Beach, USA

Laguna Beach Chamber Music Society to organizacja non-profit, która przedstawia koncerty muzyki kameralnej w Laguna Beach w Kalifornii i okolicach. Założona w 1959 roku przez wiolonczelistę i rosyjskiego emigranta Nicolasa „Kolię” Levienne’a, towarzystwo rozpoczęło swoje pierwsze koncerty w studiu baletowym Lili Zali, żony Levienne’a, była dyrektorki Original Ballet Russe i Mordkin Ballet. Wsparcie brata Levienne’a, skrzypka Mischy, było nieodzowne – zarówno w produkcji pierwszych koncertów, jak i jako wykonawcy na scenie.

Rozwój i Siedziba Twarzystwa

W roku 1960 towarzystwo zostało oficjalnie zarejestrowane jako organizacja non-profit i przeniosło swoje koncerty do Artist’s Theater na kampusie Laguna Beach High School, który stał się jego siedzibą przez trzy dekady. W tym okresie typowy sezon obejmował aż sześć koncertów, które były finansowane poprzez subskrypcje, sprzedaż biletów oraz później darowizny i dotacje. Występowali tu wybitni artyści kameralni, zarówno krajowi, jak i międzynarodowi, w tym słynne zespoły takie jak Beaux Arts Trio, Tokyo String Quartet, Borodin Trio, Guarneri, Juilliard i Emerson Quartets. Podczas specjalnych okazji organizacja prezentowała także solistów w recitalach, między innymi klawesynistę Ralph’a Kirkpatricka i pianistę Waltera Kliena.

Współpraca i Ekspansja

W 1991 roku Laguna Beach Chamber Music Society połączyła się z Orange County Philharmonic Society i poszerzyła swoje miejsca koncertowe – najpierw do Barclay Theater na kampusie UC Irvine, a następnie do Orange County Performing Arts Center w Santa Ana, Kalifornia. Wspólne organizacje corocznie organizują również tygodniowy festiwal muzyki kameralnej w Laguna Beach.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *