Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

InterHarmony International Music Festival, fot. Francesco Riosa, Pixabay

InterHarmony International Music Festival, Niemcy i Włochy

InterHarmony International Music Festival to letni festiwal muzyczny w Niemczech i we Włoszech. Festiwal jest corocznym intensywnym letnim festiwalem wykonawczym, który obejmuje serię koncertów międzynarodowych muzyków solowych i młodych wykonawców oraz instytut dla studentów muzyki solowej, kameralnej i orkiestrowej. W ramach festiwalu odbywają się trzy sesje w dwóch miejscach: Acqui Terme, w prowincji Alessandria w Piemoncie we Włoszech oraz Sulzbach-Rosenberg w Niemczech w Bawarii.

Historia

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny InterHarmony powstał w 1997 roku, kiedy wiolonczelista Misha Quint, dyrektor muzyczny i założyciel, rozpoczął swój pierwszy Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Blonay w Szwajcarii. Festiwal ten, Intensive Cello Studies Abroad, odbywał się w Fundacji Hindemitha w Chalet de lacroix. Następnie Quint otworzył Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Soesterberg w Holandii w 1998 r. Jego festiwal w Holandii okazał się sukcesem i trwał przez dziewięć lat. W połowie lokalizacji w Soesterbergu w 2000 roku, narodziła się nazwa, „InterHarmony”.

Festiwal w 2000 roku w Genewie w Szwajcarii był pierwszym, który nosił tę nazwę. Później podjęły ją inne lokalizacje. Niektóre lokalizacje, takie jak Soesterberg i Sulzbach-Rosenberg również zachowały nazwę lokalizacji w obrębie miasta jako filia InterHarmonii. Otwarta w 2005 roku lokalizacja InterHarmony w Sulzbach-Rosenberg odniosła natychmiastowy sukces wśród lokalnej publiczności. Lokalizacja Hinterzarten w Niemczech w Schwarzwaldzie działała od 2008 do 2011 roku. W Stanach Zjednoczonych były dwie lokalizacje: Berkshires, Massachusetts w latach 2007-2008 oraz San Francisco, Kalifornia, na San Francisco State University w 2009 r.

InterHarmonia pozostaje jednym z jedynych festiwali tego rodzaju, który porusza się po całym świecie. Wielu studentów i artystów-rezydentów odbywa podróż do wszystkich miejsc, a w przypadku 2012 roku spędza na festiwalach prawie sześć tygodni.

Festiwal zyskał renomę w Niemczech i sprowadza do swoich lokalizacji międzynarodową kulturę i artyzm. Na przykład Konsul Generalny USA przemawiał na koncercie finałowym, na którym wystąpił Misha Quint w 2008 roku, a Young Artist Showcase odbył się w biurach Konsulatu Niemiec w Nowym Jorku w 2012 roku. W 2010 roku Caitlin Hulcup, solistka wiedeńskiej Staatsoper, i Christa Mayer z Bayreuther Festspiele, wystąpiły z Orkiestrą Festiwalu InterHarmonia i Forchheimer Kammerorchester, orkiestrą symfoniczną w Niemczech.

Cykl InterHarmony Outstanding Guest Artist

W 2015 roku Międzynarodowy Festiwal Muzyczny InterHarmonia otworzył cykl InterHarmony Outstanding Guest Artist Series w swoich sesjach we Włoszech i Niemczech. Znani muzycy są zapraszani, aby wystąpić i dać mistrzowski kurs młodym artystom.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *