Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

Il Volo wystąpi w Polsce, fot. mat. prasowe Organizatora

Il Volo wśród gwiazd 

Follow
( 0 Followers )
X

Follow

E-mail : *

Mogą się pochwalić wspólnymi występami m.in. z Barbrą Streisand, Andreą Bocellim i Placido Domingo. Z Erosem Ramazzottim nagrali jedną z najsłynniejszych włoskich piosenek miłosnych. To nie cała lista gwiazd, z którymi włoskie trio Il Volo zaśpiewało w ciągu czternastu lat kariery. Na żywo zespół będzie można posłuchać już 27 maja TAURON Arenie Kraków.

Włoski tercet śpiewał już podczas uroczystości wręczenia nagród Nobla, gali Latin Billboard Music Awards, włoskim senacie, na cześć królowej Jordanii, na Dniach Młodzieży z udziałem papieża Franciszka i na wielu innych podniosłych uroczystościach. Choć ich kariera nie trwa nawet 15 lat, to osiągnięciami można by obdzielić kilku wykonawców. 

U progu działalności, na początku 2010 roku Quincy Jones zaprosił Il Volo do chóru wykonującego piosenkę „We are the World” w projekcie Artyści dla Haiti. Wydany singiel miał pomóc zebrać pieniądze dla mieszkańców wyspy Morza Karaibskiego, która została zniszczona w wyniku trzęsienia ziemi. W nagraniu wzięły udział największe gwiazdy muzyczne, m.in. Celine Dion, Barbra Streisand, Janet Jackson, Toni Braxton, Justin Bieber, Carlos Santana, Enrique Iglesias, Fergie, Pink oraz wiele innych, którym przydzielono krótkie partie solowe słynnego utworu. Debiutanci z Il Volo śpiewali na singlu w chórze, obok m.in. Natalie Cole. Udział w tym projekcie pozwolił chłopakom zaistnieć za oceanem. Wprawne oko zauważy bardzo młodych Piera, Ignazia i Gianlucę w ostatnim rzędzie po lewej stronie w jednym z kadrów tego teledysku. 

Prawdopodobnie to tam wpadli w oko znakomitościom międzynarodowej sceny. W projekt Il Volo uwierzyła – Barbra Streisand i to do tego stopnia, że gwiazda zabrała chłopaków na amerykańsko-kanadyjską trasę koncertową w 2012 roku. Wspólnie wystąpili na dwunastu koncertach, a publiczność mogła usłyszeć ich w wykonaniu m.in. evergreena „Smile”.  

W tym samym roku trio zrealizowało nagranie ze słynnym rodakiem – Erosem Ramazzottim. „Cosi” to jego najpopularniejsza ballada o miłości i właśnie ona doczekała się nowej interpretacji – tym razem czwórki Włochów. Powstało nawet wideo pokazujące backstage przygotowań do tego wspólnego projektu. 

Michele Torpedine, jako twórca, menedżer i producent Il Volo, stworzył projekt pod nazwą „A Magical Night – Tribute to Three Tenors”, w którym uczestniczyła słynna orkiestra Teatro Massimo di Palermo pod batutą Maestro Ramóna Tebara. Gościem specjalnym wydarzenia z udziałem Il Volo był Plácido Domingo, który dyrygował wybranymi ariami i pieśniami. Maestro zdecydował się nie tylko na wspólny występ we Florencji, ale także nagranie płyty. Wydarzenie zostało zarejestrowane na CD/DVD i wydane jesienią 2016 roku, a sam Placido Domingo był nie tylko patronem i dobrym duchem tego przedsięwzięcia, ale także poprowadził orkiestrę. – Naprawdę uwielbiam tych chłopaków. Na całym świecie wykonują wspaniały repertuar – niektóre z tych utworów śpiewali moi koledzy i ja sam na własnych koncertach – ekscytował się Plácido Domingo jeszcze przed planowanym występem. W czasie tej letniej nocy we Florencji Il Volo zaśpiewało słynne pieśni neapolitańskie oraz arie z międzynarodowego repertuaru operowego – wszystkie wykonywane niegdyś oryginalnie przez Trzech Tenorów. Po wydanej płycie zespół wyruszył w  bardzo udaną trasą koncertową, w trakcie której po raz pierwszy zawitał do Polski w 2017 roku. Wokaliści z Il Volo wspominali później wielokrotnie, że spotkanie z Placido Domingo było dla nich bardzo ważne. w  

Kwestią czasu była współpraca Il Volo z ich rodakiem, wielkim włoskim artystą – Andreą Bocellim. Do jednego z muzycznych spotkań doszło podczas charytatywnego koncertu Bocelli & Zanetti Night na plenerowej imprezie w Mediolanie. Chłopaki przyznali wtedy, że Andrea był dla nich zawsze idolem. Wspólnie zaśpiewali wielki przebój „Granada”. 

Myli się jednak ten, kto myśli, że Il Volo śpiewa wyłącznie utwory klasyczne czy zbliżone do klasyki. Na swym koncie zespół ma również daleki od muzyki poważnej numer osadzony w klimacie latino. Dzięki współpracy z kubańskim zespołem Gente de Zona – autorami hitu „Bailando” spólnie z Enrique Iglesiasem i Descember Bueno – nagrali płytę adresowaną na rynek południowoamerykański pt. „Noche Sin Dia”. Krążek ukazał się w 2018 roku i zdobył ogromną popularność wśród fanów. Il Volo jednak nigdy nie prezentowało utworów z tej płyty na trasie koncertowej. 

Artystką uchodzącą we Włoszech za wielką gwiazdę jest Laura Pausini i, jakżeby inaczej, Il Volo również może zaliczyć udaną współpracę z tą wokalistką. Do ich wspólnego występu doszło jednak wcale nie we Włoszech. Na jednej scenie spotkali się osiem lat temu w Madison Square Garden Theatre w Nowym Jorku.

https://www.youtube.com/watch?v=CXBdO3yMcM4

Trio ma na swoim koncie także współpracę z wybitnymi instrumentalistami. Kilku z nich zaprosili na swoją ostatnią płytę pt. „Il Volo sings Morricone”. Byli to: HAUSER, David Garrett I Chris Botti. Z wiolonczelistą nagrali przepiękny utwór z filmu “Cinema Paradiso”. 

Il Volo to młody zespół, przed którym jeszcze długie lata kariery. Zapewne nieraz zaskoczą swoich fanów wspólnym występem z innymi artystami. Włoskie trio w najbliższym czasie zaśpiewa w Polsce. 27 maja przyjadą do TAURON Areny Kraków, by zaśpiewać dla polskich #ilvolovers. Bilety do nabycia na www.biletserwis.pl. Wydarzenie organizuje agencja Prestige MJM. 

Il Volo wystąpi w Polsce, fot. mat. prasowe Organizatora
Il Volo wystąpi w Polsce, fot. mat. prasowe Organizatora

Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *