Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

Harrogate International Festivals, fot. PublicDomainPictures, Pixabay

Harrogate International Festivals, Harrogate, Anglia

Harrogate International Festivals (HIF) jest zarejestrowaną organizacją charytatywną i jednym z najdłużej działających festiwali sztuki w Wielkiej Brytanii, założonym w 1966 r. Z siedzibą w Harrogate, North Yorkshire.

Festiwale obejmują Harrogate Music Festival, Theakston Old Peculier Crime Writing Festival, Harrogate International Spring Series, Raworths Harrogate Literature Festival oraz program outreach, który obejmuje programy Spiegeltent i Children’s Festival. HIF prowadzi również programy literackie, muzyczne i artystyczne dla młodzieży i społeczności z najmniejszym dostępem do sztuki ze względu na izolację wiejską, położenie geograficzne lub wykluczenie społeczne.

Daty Festiwalu (początkowo w połowie sierpnia) zostały wybrane, ponieważ musiały pasować do miejskiego kalendarza konferencji i wystaw. W pierwszych dniach Festiwal prezentował muzykę, literaturę, dramat, sztuki wizualne i naukę. Jednak w ciągu kolejnych dekad muzyka wysunęła się na pierwszy plan, stanowiąc około 90% programu.

Charles, Książę Walii jest patronem Festiwalu, a Peter Blackburn jest jego honorowym prezesem. Fanny Waterman, była honorowym prezesem od 2009 do swojej śmierci w 2020 roku, wcześniej funkcję tę pełnił Clive Leach. W przeszłości wiceprezesem był historyk z Harrogate Malcolm Neesam. Obecną przewodniczącą Trustees jest Fiona Movley.

W ciągu 12 miesięcy Festiwale organizują ponad 300 różnych wydarzeń i przyciągają ponad 90 000 osób. Poza sprzedażą kasową, festiwale opierają się na sponsoringu i darach charytatywnych.

W 2017 roku HIF zdobył nagrodę Northern Soul Arts Festival of the Year Award.

Przykładowe festiwale

Harrogate Music Festival
Międzynarodowy festiwal muzyczny odbywający się w różnych miejscach w lipcu.

Harrogate Literature Festival
Zapoczątkowany w 2012 roku, festiwal odbywa się w październiku. Wybrany przez Harper’s Bazaar jako „jeden z najlepszych brytyjskich festiwali literackich”, wydarzenie celebruje sztukę pisania, przynosząc bestsellerowych autorów, polityków, komików i gwiazdy sceny, aby podzielić się swoimi historiami.

Harrogate International Sunday Series
Seria międzynarodowych koncertów kameralnych odbywa się w Old Swan, Harrogate między styczniem a kwietniem każdego roku. Sunday Series została zapoczątkowana w 1993 roku[2].

Spiegeltent & Children’s Festival
Tygodniowy festiwal klasyki klubowej, soulu i jazzu odbywa się w Spiegeltent na Crescent Gardens w Harrogate. Miejsce to jest przekształcane w ciągu dnia, aby zorganizować Children’s Festival, który obejmuje sztukę, muzykę, naukę i literaturę. Tradycyjnie odbywa się w maju i czerwcu.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *