Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

Klawiatura fortepianiu i nuty

Gabala International Music Festival, Gabala, Azerbejdżan

Follow
( 0 Followers )
X

Follow

E-mail : *

Gabala International Music Festival to coroczny festiwal muzyki klasycznej odbywający się każdego lata począwszy od 2009 roku w Gabali w Azerbejdżanie.

Festiwal organizowany jest przy wsparciu Fundacji Heydara Alijewa z inicjatywy rektora Akademii Muzycznej w Baku Farhada Badalbeyli i dyrygenta Dmitrija Jabłońskiego. Podczas tego Festiwalu muzycy występują w przestrzeni otwartej. Uczestniczyli w nim muzycy z Europy, USA i Izraela, a także z republik byłego ZSRR. W 2009 r. równolegle z festiwalem muzycznym odbył się konkurs młodych pianistów.
Obok koncertów muzyki klasycznej odbywały się wieczory jazzowe i mugham. W 2010 roku festiwal odbył się w sierpniu. W ceremonii otwarcia festiwalu uczestniczyła dyrektor generalna UNESCO Irina Bokova. Festiwal rozpoczął się tak jak w 2009 roku wykonaniem uwertury z opery „Koroglu” Uzeyira Hajibeyova. Ceremonia otwarcia festiwalu przypadła Królewskiej Orkiestrze Filharmonicznej. W festiwalu wzięli udział tacy muzycy jak Dmitri Yablonski, Yuri Bashmet, Khloe Khanslip oraz inni muzycy azerbejdżańscy i zagraniczni. W 2011 roku festiwal trwał od 15 lipca do 5 sierpnia.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *