Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

Festiwal Ilumina, fot. Pexels, Pixabay

Festiwal Ilumina, Brazylia

Festiwal Ilumina to coroczne wydarzenie muzyczne w Brazylii. Festiwal łączy produkcję muzyki klasycznej najwyższej jakości z misją społeczną. Profesjonalni soliści z różnych krajów spotykają się w odosobnionym miejscu na wsi w Brazylii, gdzie współpracują z utalentowanymi młodymi lokalnymi artystami na początku ich kariery zawodowej.

W ramach festiwalu wszyscy muzycy przygotowują się wspólnie do serii koncertów, otwartych dla publiczności i bezpłatnych, które mają na celu przybliżenie muzyki kameralnej tym, którzy mieliby ograniczony dostęp do niej. Zarówno soliści, jak i uczestnicy czerpią inspirację z pracy wspólnie, a doświadczenie to stanowi znaczący impuls zawodowy dla absolwentów.

Festiwal działa na zasadach non-profit i polega na darczyńcach, sponsorach i sympatykach, aby zapewnić swoją opłacalność finansową.

Historia festiwalu: Festiwal Ilumina został założony przez amerykańską altowiolistkę i dyrektora artystycznego Jennifer Stumm. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w styczniu 2015 roku w mieście São Bento do Sapucaí.

W ciągu lat festiwal gościł wiele znakomitych artystów, a uczestnicy pierwszej edycji osiągnęli sukcesy w swoich zawodach i zostali przyjęci na wiodące konserwatoria i programy muzyczne na świecie.

W drugiej edycji festiwalu w 2016 roku wzięło udział 7 międzynarodowych solistów i 20 uczestników. Koncerty odbywały się w różnych miejscach, w tym na farmie Serrinha, w kościele w Piracaia i w MASP. Wszystkie koncerty były bezpłatne i bardzo dobrze odwiedzane. Uczestnicy zostali również przyjęci na wiodące konserwatoria.

Trzecia edycja festiwalu w 2017 roku była zaplanowana na styczeń w stanie São Paulo, z procesem rekrutacji młodych muzyków w trakcie.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *