Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

Festival of New Trumpet Music, fot. David Mark, Pixabay

Festival of New Trumpet Music, Nowy Jork, USA

Festival of New Trumpet Music (FONT Music) to organizacja non-profit, której celem jest wspieranie początkujących trębaczy. Co roku odbywa się festiwal składający się z koncertów i warsztatóbw, które trwają od dwóch do trzech tygodni we wrześniu w Nowym Jorku. FONT Music przyznaje również Nagrodę Uznania dla wybitnego trębacza, który wniósł znaczący wkład w rozwój tego instrumentu.

Pierwszy festiwal odbył się w sierpniu 2003 roku w śródmiejskim lokalu muzycznym Tonic. Był to wielokrotny występ 40 trębaczy reprezentujących różne gatunki muzyczne, takie jak jazz, free jazz, hip-hop, rock, muzyka improwizowana i klasyczna. Kolejne edycje festiwalu odbyły się w różnych miejscach, takich jak New York Baháʼí Center, 14th Street Y i Makor. W drugim festiwalu wystąpił trębacz Bill Dixon oraz 22-osobowy zespół Trumpet Nation pod przewodnictwem Butcha Morrisa. Festiwal rozwijał się z każdym kolejnym rokiem, zapewniając wiele możliwości edukacyjnych i wykonawczych dla studentów i początkujących muzyków.

W kolejnych edycjach festiwalu wystąpili znani muzycy, m.in. Ralph Alessi, Anthony Braxton, Cecil Bridgewater, John McNeil, Taylor Haskins, Kirk Knuffke, Matt Lavelle, Jason Palmer, Huang Ruo i Kenny Wollesen Big Band. FONT Music prezentował różnorodne utwory i style muzyczne, od klasycznego jazzu po eksperymentalną muzykę.

Każdy kolejny festiwal przynosił nowe koncerty i warsztaty, a także okazje do spotkania i nauki od doświadczonych trębaczy. FONT Music starał się promować instrument i uhonorować wybitnych trębaczy poprzez przyznanie Nagrody Uznania. Festiwal kontynuował swoją działalność, prezentując rocznie różnorodne programy i zapraszając artystów z całego świata.

FONT Music jest inicjatywą, która stale rozwija się i inspiruje kolejne pokolenia trębaczy


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *