Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

English Music Festival, fot. Terry, Pixabay

English Music Festival, Dorchester on Thames, Anglia

English Music Festival (znany również jako EMF) to coroczne czterodniowe wydarzenie odbywające się podczas drugiego majowego święta państwowego, poświęcone wykonywaniu utworów brytyjskich kompozytorów od średniowiecza do współczesności, z silnym naciskiem na pierwszą połowę XX wieku. Festiwal, założony i zorganizowany przez Em Marshall w 2006 roku, odbywa się w Dorchester on Thames, Oxfordshire i okolicach. Festiwal prezentuje również światowe premiery współczesnych kompozytorów, takich jak Matthew Curtis, Cecilia McDowall, Paul Carr i Tom Rose. Koncerty EMF są regularnie transmitowane przez Radio BBC 3, a festiwal nawiązał współpracę z takimi orkiestrami jak BBC Concert Orchestra, Orchestra of St Paul’s i City of London Choir oraz artystami jak David Owen Norris, James Gilchrist i Janice Watson.

Ogólne informacje

EMF zorganizowało swój pierwszy festiwal w październiku 2006 r. po czteroletnim okresie zbierania funduszy i rozwoju przez Em Marshall. Celem festiwalu jest zwrócenie uwagi na dużą ilość zaniedbanych, niewykonywanych, a czasem niepublikowanych utworów brytyjskich kompozytorów z początku XX wieku. Festiwal EMF ma siedzibę w Dorchester Abbey w Dorchester on Thames w Oxfordshire, a koncerty odbywają się także w Sutton Courtenay, Radley i Oxfordzie. W ramach Festiwalu odbywa się średnio piętnaście koncertów rocznie. Koncerty obejmują zarówno małe recitale, jak i pełnowymiarowe utwory orkiestrowe oraz pół-inscenizacje operowe. W miarę rozwoju festiwalu frekwencja znacznie wzrosła. Festiwal nie otrzymuje żadnych funduszy rządowych, jest finansowany całkowicie przez organizacje charytatywne i osoby prywatne. Wiceprezesami Festiwalu są Julian Lloyd Webber, Jeremy Irons i Markiz Salisbury. Częścią misji EMF jest również edukacja zarówno publiczności, jak i dzieci w zakresie muzyki angielskiej. Festiwal przeprowadził kilka projektów edukacyjnych, takich jak wspólne koncerty dla szkół.

EM Records

EM Records jest działem nagraniowym English Music Festival i zostało stworzone w celu realizacji celów EMF, jakimi są celebrowanie i zachowanie pomijanych dzieł brytyjskich kompozytorów. Pierwsze wydanie CD EM Records, wyprodukowane przez Em Marshall, miało miejsce w marcu 2011 roku. Znalazły się na nim sonaty skrzypcowe Arthura Blissa i Henry’ego Walforda Daviesa, które przez ponad sto lat leżały w formie rękopisów, które również zostały wykonane na English Music Festival w 2010 roku przez stałych artystów EMF – Ruperta Marshalla-Lucka i Matthew Rickarda. Utwory te prezentowane są obok bogatej i mrocznie burzliwej Sonaty skrzypcowej Yorka Bowena.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *