Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

English Music Festival, fot. Terry, Pixabay

English Music Festival, Dorchester on Thames, Anglia

Follow
( 0 Followers )
X

Follow

E-mail : *

English Music Festival (znany również jako EMF) to coroczne czterodniowe wydarzenie odbywające się podczas drugiego majowego święta państwowego, poświęcone wykonywaniu utworów brytyjskich kompozytorów od średniowiecza do współczesności, z silnym naciskiem na pierwszą połowę XX wieku. Festiwal, założony i zorganizowany przez Em Marshall w 2006 roku, odbywa się w Dorchester on Thames, Oxfordshire i okolicach. Festiwal prezentuje również światowe premiery współczesnych kompozytorów, takich jak Matthew Curtis, Cecilia McDowall, Paul Carr i Tom Rose. Koncerty EMF są regularnie transmitowane przez Radio BBC 3, a festiwal nawiązał współpracę z takimi orkiestrami jak BBC Concert Orchestra, Orchestra of St Paul’s i City of London Choir oraz artystami jak David Owen Norris, James Gilchrist i Janice Watson.

Ogólne informacje

EMF zorganizowało swój pierwszy festiwal w październiku 2006 r. po czteroletnim okresie zbierania funduszy i rozwoju przez Em Marshall. Celem festiwalu jest zwrócenie uwagi na dużą ilość zaniedbanych, niewykonywanych, a czasem niepublikowanych utworów brytyjskich kompozytorów z początku XX wieku. Festiwal EMF ma siedzibę w Dorchester Abbey w Dorchester on Thames w Oxfordshire, a koncerty odbywają się także w Sutton Courtenay, Radley i Oxfordzie. W ramach Festiwalu odbywa się średnio piętnaście koncertów rocznie. Koncerty obejmują zarówno małe recitale, jak i pełnowymiarowe utwory orkiestrowe oraz pół-inscenizacje operowe. W miarę rozwoju festiwalu frekwencja znacznie wzrosła. Festiwal nie otrzymuje żadnych funduszy rządowych, jest finansowany całkowicie przez organizacje charytatywne i osoby prywatne. Wiceprezesami Festiwalu są Julian Lloyd Webber, Jeremy Irons i Markiz Salisbury. Częścią misji EMF jest również edukacja zarówno publiczności, jak i dzieci w zakresie muzyki angielskiej. Festiwal przeprowadził kilka projektów edukacyjnych, takich jak wspólne koncerty dla szkół.

EM Records

EM Records jest działem nagraniowym English Music Festival i zostało stworzone w celu realizacji celów EMF, jakimi są celebrowanie i zachowanie pomijanych dzieł brytyjskich kompozytorów. Pierwsze wydanie CD EM Records, wyprodukowane przez Em Marshall, miało miejsce w marcu 2011 roku. Znalazły się na nim sonaty skrzypcowe Arthura Blissa i Henry’ego Walforda Daviesa, które przez ponad sto lat leżały w formie rękopisów, które również zostały wykonane na English Music Festival w 2010 roku przez stałych artystów EMF – Ruperta Marshalla-Lucka i Matthew Rickarda. Utwory te prezentowane są obok bogatej i mrocznie burzliwej Sonaty skrzypcowej Yorka Bowena.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *