Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

Dresdner Musikfestspiele, fot. Michael Treu, Pixabay

Dresdner Musikfestspiele, Dreźno, Niemcy

Follow
( 0 Followers )
X

Follow

E-mail : *

Dresdner Musikfestspiele to coroczny festiwal muzyczny, który odbywa się w Dreźnie w Niemczech w maju i czerwcu. Chociaż muzyka klasyczna, w tym współczesna muzyka klasyczna, stanowi trzon występów, prezentowane są również jazz i taniec. Jedną z jego cech charakterystycznych jest to, że dobór repertuaru budowany jest w oparciu o określony temat, który zmienia się co roku. Festiwal został powołany do życia dekretem rządowym w 1978 roku, kiedy Drezno było jeszcze częścią Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Od 2009 roku jego dyrektorem artystycznym jest niemiecki wiolonczelista Jan Vogler.

Przedstawienia odbywają się w różnych miejscach w mieście, w tym w wielu barokowych budynkach zniszczonych podczas bombardowania w czasie II wojny światowej i od tego czasu odbudowanych, m.in. w operze Semperoper, drezdeńskim Frauenkirche oraz letnim pałacu i terenach Großer Garten. Wśród rarytasów operowych prezentowanych na festiwalu znalazły się Feuersnot Richarda Straussa, koprodukcja z drezdeńską Semperoper nominowana do 2015 International Opera Awards, oraz La casa disabitata księżniczki Amalie z Saksonii.

Od 2009 roku, dyrektorem artystycznym Drezdeńskiego Festiwalu Muzycznego jest Jan Vogler. Wcześniej byli to Hartmut Haenchen (2002-2008), Torsten Mosgraber (2001-2002), Michael Hampe (1993-2000), Mattis Dänhardt (1991-1992) i Winfried Höntsch (1977-1991).


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *