Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

Chamber Music Northwest, fot. Mohan Nannapaneni, Pixabay

Chamber Music Northwest, Portland, USA

Chamber Music Northwest (CMNW) to organizacja non-profit z siedzibą w Portland w stanie Oregon, która zajmuje się wykonawstwem i promocją muzyki kameralnej. Ich głównym wydarzeniem jest coroczny pięciotygodniowy Letni Festiwal, który odbywa się w czerwcu i lipcu. Koncerty festiwalowe mają miejsce w Kaul Auditorium na kampusie Reed College i w Lincoln Hall na Portland State University, a także w innych lokalizacjach. Ponadto, organizacja prezentuje również indywidualne koncerty muzyki kameralnej przez cały rok oraz prowadzi programy edukacyjne i zaangażowane społecznie.

CMNW jest znana z zamawiania nowych utworów muzycznych i corocznie wykonuje kilka premier dzieł renomowanych oraz wschodzących kompozytorów. Wiele z tych utworów zostało zarejestrowanych i wydanych na płytach przez wytwórnię Delos, takich jak „Spring Forward” (2019) z nowymi utworami Petera Schickele, Richarda Danielpoura i Aarona Jaya Kernisa, czy „Clarinet Quartets for Our Time” (2019) z nowymi utworami Valerie Coleman, Chrisa Rogersona i Davida Schiffa. CMNW regularnie zaprasza również wybitnych wykonawców muzyki kameralnej z całego świata, a ich koncerty są prezentowane w programie NPR Performance Today.

Organizację CMNW założył w 1971 roku skrzypek Sergiu Luca, a od 1981 roku jej dyrektorem artystycznym jest klarnecista David Shifrin. Shifrin zrezygnuje ze stanowiska po Letnim Festiwalu 2020, a jego następcami zostaną małżeństwo Gloria Chien (fortepian) i Soovin Kim (skrzypce), którzy pełnią również rolę współdyrektorów artystycznych Lake Champlain Chamber Music Festival.

CMNW odgrywa istotną rolę w promocji muzyki kameralnej i jest ważnym wydarzeniem muzycznym w Portland. Jego działalność obejmuje zarówno letnie festiwale, jak i roczne koncerty, przyczyniając się do rozwijania i poszerzania repertuaru muzyki kameralnej oraz edukacji i zaangażowania społeczności.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *