Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

Casals Festival, fot. Enrique, Pixabay

Casals Festival, San Juan, Puerto Rico

Follow
( 0 Followers )
X

Follow

E-mail : *

Casals Festival to coroczne wydarzenie muzyczne odbywające się w San Juan, Puerto Rico, ku czci wybitnego muzyka klasycznego Pablo Casalsa.

Pablo Casals (1876-1973) był hiszpańskim wiolonczelistą i zwolennikiem hiszpańskiego rządu republikańskiego. W 1956 roku przeniósł się na stałe na Puerto Rico. W tym samym roku założył festiwal muzyczny nazwany jego imieniem – Casals Festival. Pierwszy festiwal odbył się w Teatrze Uniwersytetu Puerto Rico.

W historii festiwalu brali udział wybitni dyrygenci, takie jak Mścisław Rostropowicz, Leonard Bernstein, Zubin Mehta, Eugene Ormandy, Sir John Barbirolli, Yehudi Menuhin i Krzysztof Penderecki. W różnych okresach festiwalu kierownictwo artystyczne pełnili Jorge Mester, Odón Alonso, Mścisław Rostropowicz, Krzysztof Penderecki, Elías López Sobá, Justino Diaz i Maximiano Valdés.

Festiwal Casalsa przyciągał muzyków z różnych zakątków świata, zwiększając znaczenie i zasięg kultury muzycznej na Puerto Rico. To ważne wydarzenie kulturalne odgrywało istotną rolę w promowaniu muzyki klasycznej i przyczyniało się do rozwoju talentów muzycznych na wyspie.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *