Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

Carmel Bach Festival, fot. David Mark, Pixabay

Carmel Bach Festival, Carmel-by-the-Sea, USA

Carmel Bach Festival (CBF) został założony w 1935 roku jako czterodniowa seria koncertów w Sunset School Auditorium i Carmel Mission Basilica w Carmel-by-the-Sea w Kalifornii. Od tamtego czasu festiwal rozrosł się do trzytygodniowej serii wydarzeń, w tym koncertów, recitali, kursów mistrzowskich, wykładów i otwartych prób. W 2009 roku festiwal został skrócony do dwóch tygodni pod dyrekcją dyrektora muzycznego i dyrygenta Paula Goodwina.

Historia festiwalu sięga lat 20. XX wieku, kiedy Dene Denny i Hazel Watrous organizowali koncerty i wydarzenia w swoim domu w Carmel-by-the-Sea. W 1927 roku para założyła Carmel Music Society, organizację non-profit, która miała na celu przyciągnięcie najlepszych talentów z dziedziny muzyki klasycznej do Carmel.

W 1935 roku Carmel Music Society współsponsorowało utworzenie Carmel Bach Festival, który początkowo składał się z czterodniowej serii otwartych prób, wydarzeń i koncertów pod kierownictwem Ernsta Bacona i Gastone Usigli. W 1938 roku Gastone Usigli został dyrektorem muzycznym festiwalu i pełnił tę funkcję aż do swojej śmierci w 1956 roku. Jego następcą został Sandor Salgo, urodzony na Węgrzech dyrygent.

W 1991 roku Bruno Weil objął stanowisko dyrektora muzycznego i dyrygenta Carmel Bach Festival, zastępując Salgo. Weil pełnił tę funkcję do 2010 roku, a następnie zastąpił go Paul Goodwin. Festiwal w 2020 roku został odwołany z powodu pandemii COVID-19. W 2022 roku Grete Pedersen została mianowana nowym dyrektorem artystycznym i głównym dyrygentem festiwalu.

Festiwal Carmel Bach jest jednym z ważnych wydarzeń muzycznych w Carmel-by-the-Sea, a jego historia sięga blisko 90 lat. W ciągu tych lat festiwal odbywał się regularnie, z wyjątkiem lat 1942-1945 z powodu II wojny światowej oraz w 2020 roku z powodu pandemii COVID-19.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *