Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

Caramoor Summer Music Festival, fot. Michael Pewny, Pixabay

Caramoor Summer Music Festival, Katonah, USA

Caramoor Summer Music Festival to festiwal muzyczny, który został założony w 1945 roku i odbywa się na posiadłości Caramoor Center for Music and the Arts. Posiadłość ta obejmuje 90 hektarów (360 000 m²) terenu i znajduje się w Katonah, około 80 km na północ od Nowego Jorku, w stanie Nowy Jork. Na terenie Caramoor znajduje się stylowa willa w stylu śródziemnomorskim, a festiwal prezentuje różnorodne koncerty i wydarzenia muzyczne.

Caramoor stało się centrum sztuki i muzyki po śmierci syna właścicieli, Waltera i Lucie Rosen, podczas II wojny światowej. Para podarowała nieruchomość jako pamiątkę po swoim synu, a szybko stało się ono renomowanym letnim festiwalem muzycznym. Występy odbywają się na Dziedzińcu Hiszpańskim w domu oraz w Teatrze Weneckim, który posiada 1700 miejsc. Oprócz tego, sala muzyczna w domu jest wykorzystywana do koncertów organizowanych przez cały rok.

Przez ostatnie dwadzieścia lat festiwal skupiał się na repertuarze bel canto, a dyrygent Will Crutchfield eksplorował ten gatunek. Caramoor zaprezentowało półsceniczne wykonania rzadko wystawianych oper, takich jak „Otello” Rossiniego i „Elisabetta” Donizettiego (której rękopis został odkryty i zrekonstruowany przez Crutchfielda). Festiwal w Caramoor znany jest także z innowacyjnego podejścia do bel canto, na przykład przywracania oryginalnych tonacji w rolach tenorowych czy prezentowania pełnej wersji opery „La traviata” bez tradycyjnych skrótów.

Caramoor Summer Music Festival oferuje również szeroki zakres muzyki poza operą bel canto. W programie festiwalu znajdują się koncerty orkiestr, kwartetów smyczkowych, solistów oraz całodniowy festiwal jazzowy i rootsowy. Caramoor jest również miejscem rezydencji dla kompozytorów, takich jak John Musto i Paquito D’Rivera. Orchestra of St. Luke’s pełni rolę orkiestry rezydencyjnej pod batutą Donalda Runniclesa z San Francisco Opera. Wśród byłych dyrektorów muzycznych festiwalu znajdują się Julius Rudel, André Previn i Michael Barrett.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *