Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

Brighton Early Music Festival, fot. hurk, Pixabay

Brighton Early Music Festival, Brighton i Hove, Anglia

Brighton Early Music Festival to coroczny festiwal muzyki angielskiej, który obejmuje koncerty, warsztaty i inne wydarzenia edukacyjne w Brighton i Hove. Festiwal bada powiązania między muzyką klasyczną, muzyką ludową i muzyką ogólnoświatową od średniowiecza do początku XIX wieku. Festiwal wspiera i promuje muzyków specjalizujących się w wykonawstwie utworów historycznych, grających na instrumentach z dawnych epok i eksplorujących świat dźwięków, których kompozytorzy z przeszłości używali pisząc swoją muzykę.

Historia

Festiwal po raz pierwszy odbył się w 2002 roku. Był rozplanowany i zarządzany przez dyrektorów artystycznych (oraz soprany), Deborah Roberts i Clare Norburn, przy czym Norburn zrezygnowała w 2017 r. W 2003 r. festiwal został formalnie ukonstytuowany i założony jako zarejestrowana organizacja charytatywna. Festiwal jest wspierany przez dedykowany komitet wolontariuszy, którzy są odpowiedzialni za wszystkie obszary zarządzania festiwalem.

Brighton Early Music Festival odbywa się każdej jesieni od października do listopada w Brighton i Hove, w tym w St Bartholomew’s Church, The Royal Pavilion, St George’s Church, The Old Market i kompleks Brighton Dome. Co roku Radio BBC 3 transmituje szereg koncertów z festiwalu.

Artyści

Artyści, którzy wystąpili na festiwalu to między innymi Emma Kirkby, The London Handel Players, His Majestys Sagbutts & Cornetts, The Orlando Consort, Alison Bury oraz Ex Cathedra.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *