Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

Bridgehampton Chamber Music Festival, fot. igormattio, Pixabay

Bridgehampton Chamber Music Festival, Bridgehampton, USA

Bridgehampton Chamber Music Festival (BCMF) to fascynujący festiwal muzyki kameralnej, który odbywa się w Bridgehampton, Nowy Jork.

BCMF został założony w 1984 roku przez flecistkę Maryę Martin z Nowej Zelandii i jej męża, biznesmena Kennetha Davidsona z Manhattanu. Festiwal odbywa się każdego lata, od końca lipca do końca sierpnia, i prezentuje 13 koncertów muzyki kameralnej, na których występują światowej klasy muzycy.

W skład stałych wykonawców festiwalu wchodzą wybitni artyści, tacy jak Ani Kavafian, Anthony Marwood, Frank Huang, Jennifer Frautschi, Amy Schwartz Moretti, Cynthia Phelps, Richard O’Neill, Carter Brey, Clive Greensmith, Peter Stumpf, Joyce Yang, Gilles Vonsattel, Orion Weiss, Donald Palma, Stewart Rose, Bridget Kibbey i Shane Shanahan, a także wielu innych utalentowanych muzyków.

W 2015 roku została wprowadzona inauguracyjna seria BCMF Spring, która składa się z dwóch koncertów w marcu i kwietniu. Podczas tych koncertów występują stałe zespoły BCMF oraz Miró Quartet.

Większość koncertów BCMF odbywa się w historycznym kościele Bridgehampton Presbyterian Church, który stanowi piękną i odpowiednią przestrzeń dla muzyki kameralnej. Dodatkowo, dwa inne koncerty mają miejsce w Bridgehampton Museum i Parrish Art Museum, które również zapewniają unikalne atmosfery dla występów.

Bridgehampton Chamber Music Festival to wyjątkowe wydarzenie, które przyciąga miłośników muzyki kameralnej z różnych miejsc. Festiwal nie tylko prezentuje doskonałe wykonania, ale także tworzy atmosferę, która umożliwia publiczności cieszenie się pięknem i intymnością muzyki kameralnej.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *