Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

Brevard Music Center, fot. John McCrae, Pixabay

Brevard Music Center, Brevard, USA

Brevard Music Center rozpoczęło swoją działalność jako letni obóz muzyczny dla chłopców w 1936 roku w Davidson College. Program został przeniesiony do Brevard w Karolinie Północnej w 1944 roku, a w 1945 roku zorganizowano festiwal koncertów. Od tego czasu Brevard Music Center rozwinęło się w międzynarodowy letni instytut i festiwal, który przyciąga około czterystu uczniów w wieku od czternastu lat. Studenci uczestniczą w różnych programach muzycznych, takich jak orkiestra, program operowy, muzyka kameralna, kompozycja i prywatne lekcje.

Brevard Music Center odgrywa również ważną rolę jako ośrodek kulturalny, który nie tylko prezentuje muzykę klasyczną, ale także muzykę współczesną, bluegrass i występy popularnych artystów. Keith Lockhart pełni funkcję dyrektora artystycznego od 2007 roku.

W Brevard Music Center znajduje się kilka sal koncertowych, w tym największa z nich, Whittington-Pfohl Auditorium, z 1800 miejscami siedzącymi. Centrum posiada również Thomas Hall, Straus Auditorium i Parker Concert Hall, które służą jako miejsca prób i występów studentów.

Brevard Music Center Summer Institute to ważna część działalności centrum. Jest to międzynarodowy letni festiwal, w którym studenci uczą się pod kierunkiem profesjonalnych muzyków. Oferuje on lekcje na różnych instrumentach, śpiew, kompozycję, jazz i operę. Studenci uczestniczą w różnych zespołach festiwalowych, a także próbach zespołów kameralnych.

Wielu absolwentów Brevard Music Center osiągnęło sukces w świecie muzycznym, w tym kontratenor David Daniels, dyrygent Keith Lockhart i altowiolista Roberto Diaz.

Brevard Music Center odgrywa ważną rolę nie tylko w kształceniu młodych muzyków, ale także w rozwoju kulturalnym i gospodarczym Zachodniej Karoliny Północnej. Dzięki swoim programom i wydarzeniom przyczynia się do promocji i upowszechniania muzyki klasycznej w regionie.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *