Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

Braunschweig Classix Festival, fot. Tom, Pixabay

Braunschweig Classix Festival, Dolna Saksonia, Niemcy

Braunschweig Classix Festival był corocznym festiwalem muzyki klasycznej odbywającym się w południowo-wschodniej Dolnej Saksonii (północne Niemcy), na obszarze wokół Braunschweigu (Brunszwiku) położonego między Hannoverem (Hanowerem) a Magdeburgiem, Wolfsburgiem i Fürstenbergiem.

Historia

Festiwal został założony w 1988 roku przez niemieckiego pianistę Hansa-Christiana Willego jako Braunschweiger Kammermusikpodium (KMP). W 2001 roku został przemianowany na Braunschweig Classix Festival. Superintendentem jest Hans-Christian Wille. W 2011 roku firma KMP GmbH stała się niewypłacalna i została zamknięta. Własność nazwy festiwalu została przeniesiona na Volksbank eG Braunschweig Wolfsburg. Poprzez udzielenie licencji w 2011 i 2012 roku odbyły się dwa koncerty pod nazwą festiwalu w Clausthal-Zellerfeld w lokalizacji Pulverhaus firmy Sympatec GmbH, przy czym od 2013 roku trwają koncerty w ramach spin-off Harz Classix Festivals.

Koncerty

Główny sezon koncertowy trwa od maja do czerwca i składa się z ponad 60 koncertów i wydarzeń, a od 2004 roku koncerty są prezentowane przez cały rok. Różnorodne miejsca odbywania się koncertów, takie jak sale koncertowe, teatry, historyczne zamki, dwory, kościoły i stodoły znajdują się w takich miastach jak Braunschweig, Magdeburg, Wolfsburg, ale także w mniejszych miastach i na wsi. Festiwal oferuje szeroki wachlarz gatunków muzycznych. Przy zachowaniu głównego nacisku na muzykę klasyczną, niektóre wydarzenia jazzowe i crossover są również uwzględnione.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *