Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

Beethoven Festival Park City, fot. 12019, Pixabay

Beethoven Festival Park City, Utah, USA

Park City International Music Festival to najstarszy festiwal muzyki klasycznej w stanie Utah. W 2012 roku festiwal zmienił swoją nazwę na Beethoven Festival Park City, choć zachował prawo do używania nazwy Park City International Music Festival.

Festiwal Beethovenowski składa się z czterech festiwali sezonowych, z których najważniejszy jest festiwal letni. Każdego roku festiwal prezentuje ponad 30 koncertów dostępnych dla publiczności. Powstały w 1983 roku jako Deer Valley Music Festival, festiwal skupia się na łączeniu renomowanych solistów wykonujących muzykę kameralną. Park City Music Festival czasami prezentuje także występy kameralnej orkiestry Sonolumina Chamber Orchestra, koncerty na żywo do niemych filmów oraz koncerty jazzowe. Przez dwanaście lat festiwal prowadził także Park City Young Artist Institute, oferujący szkolenia młodym, aspirującym artystom z różnych zakątków świata. Wieloletnim elementem festiwalu był również program BRAVO, który wspierał początkujących i średnio zaawansowanych młodych muzyków. W ostatnich latach Park City International Music Festival rozszerzył swoją działalność na obszar Salt Lake City i był znany jako Park City & SLC Music Festival.

Festiwal został założony przez Leslie Harlow, altowiolistkę, i jest obecnie kierowany przez Leslie oraz Russella Harlowa, klarnecistę.

Park City International Music Festival odbywa się w różnych miejscach, w tym w Park City Community Church, Temple Har Shalom w Park City oraz w prywatnych domach i galeriach. W Salt Lake City festiwal prezentuje się m.in. w Bibliotece Publicznej, na kampusie University of Utah w Libby Gardner Concert Hall oraz w Rose Wagner Performing Arts Center. W różnych okresach festiwal organizuje także koncerty salonowe i „Beethoven Brunches” w prywatnych domach.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *