Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

Bath International Music Festival, fot. Hulki Okan Tabak, Pixabay

Bath International Music Festival, Bath, Anglia

Follow
( 0 Followers )
X

Follow

E-mail : *

Bath International Music Festival odbywał się późno każdej wiosny w Bath, południowo-zachodniej Anglii w latach 1948-2016. Festiwal obejmował wiele gatunków, takich jak Jazz, Classical, World i Folk i połączył się z Bath Literature Festival w 2017 roku, aby stworzyć nowy festiwal multi-artystyczny festiwal.

Historia

Pierwotnie znany jako Bath Assembly, festiwal miał miejsce po raz pierwszy w 1948 roku, dzięki przez Ianowi Hunterowi. Po pierwszym roku miasto próbowało prowadzić festiwal samodzielnie, ale w 1955 roku poprosiło Huntera z powrotem. W 1959 r. Hunter zaprosił Yehudi Menuhina na stanowisko dyrektora artystycznego festiwalu, które piastował do 1968 roku. W przeszłości festiwal obejmował wydarzenia nie muzyczne, takie jak rozmowy i spacery z przewodnikiem po mieście.

Program

Festiwal odbywał się co roku przez 12 dni pod koniec maja i obejmował szereg wydarzeń z udziałem wirtuozów muzyki orkiestrowej i klasycznej, jazzu, folku z kolaboracjami. Wśród muzyków znaleźli się uznani i początkujący artyści, studenci z wielu konserwatoriów, uniwersytetów i szkół wyższych oraz muzycy lokalni, zarówno profesjonalni, jak i amatorzy. Program zawierał filmy, rozmowy, wydarzenia multimedialne, teatr muzyczny, wystawy i taniec.

W 2013 roku Bath International Music Festival obchodził 65-lecie istnienia.

Dyrektorami festiwalu byli między innymi Yehudi Menuhin, Sir Michael Tippett, William Mann, Amelia Freedman, Joanna MacGregor i Alasdair Nicolson.

Festiwale w Bath

Bath International Music Festival jest organizowany przez Bath Festivals Ltd., długoletnią, niezależną firmę artystyczną o statusie charytatywnym. Bath Festivals Ltd. prowadzi również Festiwal Literatury w Bath, a także całoroczny program arts-in-education. Otrzymuje podstawowe fundusze od Bath and North East Somerset Council i Arts Council England. Inne kluczowe źródła dochodów to sprzedaż biletów i innych, składki z funduszy powierniczych, prywatni darczyńcy i szereg sponsorów komercyjnych.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *