Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

Bach Music Festival of Canada, fot. Lucas Wendt, Pixabay

Bach Music Festival of Canada, Ontario, Kanada

Bach Music Festival of Canada, lub Festival Bach, to międzynarodowy festiwal muzyczny ku czci Jana Sebastiana Bacha, który odbywa się w sercu południowego Ontario i organizowany jest co dwa lata. W festiwalu biorą udział muzycy regionalni, krajowi i międzynarodowi, interpretujący dzieła Bacha.

Historia

Inauguracyjne wydarzenie miało miejsce w 2011 roku. Początkowo festiwal był nazywany Bach Festival of South Huron, ale zmieniono jego nazwę w 2013 roku. Gerald Fagan OOnt, dyrygent chóralny, pełnił funkcję dyrektora artystycznego festiwalu od samego początku. Kanadyjska producentka Louise Fagan była dyrektorem wykonawczym festiwalu do 2015 roku.

W 2020 roku festiwal zmienił nazwę na Huron Waves Music Festival.

Zawartość

Festiwal oferuje zróżnicowany program koncertów oraz zaprasza gościnnych artystów. Chociaż muzyka Bacha jest głównym tematem, festiwal obejmuje również artystów z różnych gatunków muzycznych. W ramach tygodniowych obchodów odbywa się również klasa mistrzowska dla lokalnych muzyków. Codziennie odbywają się bezpłatne koncerty serii Brown Bag Lunch, a publiczność jest zachęcana do przynoszenia swojego lunchu i cieszenia się godziną muzyki różnych artystów.

Festiwal gościł wielu różnych muzyków, w tym solistkę skrzypaczkę Larę St. John, Harvestehuder Kammerchor (chór kameralny) z Hamburga w Niemczech, Angel Voice Choir z Pekinu oraz nominowaną do nagrody Juno piosenkarkę jazzową Fern Lindzon. Tradycyjnym zakończeniem festiwalu jest wykonanie jednego z wielkich utworów chóralno-orkiestrowych Bacha pod dyrekcją dyrektora artystycznego festiwalu, Geralda Fagana.

Lokalizacje

Festiwal stara się zapewnić różnorodne miejsca, które dostosowane są do różnych wydarzeń i koncertów, tworząc unikalne doświadczenie dla publiczności. Odbywa się on w różnych miejscach w South Huron, w tym w Trivitt Memorial Anglican Church w Exeter, Ontario, Ewangelickim kościele luterańskim św. Piotra w Zurich, Ontario, w Ośrodku Rekreacyjnym South Huron w Exeter, Ontario, w Huron Tractor Show Room w Exeter, Ontario, oraz w anglikańskim kościele St James Westminster w London, Ontario.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *