Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

Australian Intervarsity Choral Festival, fot. Patty Jansen, Pixabay

Australian Intervarsity Choral Festival, Australia

Australian Intervarsity Choral Festival (IVCF) to coroczne wydarzenie muzyczne odbywające się w Australii. W trakcie tego festiwalu członkowie chórów uniwersyteckich z różnych miast Australii spotykają się na dwa tygodnie, aby odbyć próby, nawiązać kontakty towarzyskie i wykonać połączone koncerty. Festiwal jest także okazją do corocznej konferencji chórów członkowskich Australian Intervarsity Choral Societies Association (AICSA).

Festiwal jest organizowany przez chóry członkowskie AICSA na zasadzie rotacji między miastami. Zazwyczaj bierze w nim udział od 100 do 300 uczestników (chórzystów), którzy wykonują od jednego do trzech koncertów w ciągu około dwóch tygodni, często przy akompaniamencie dużej orkiestry symfonicznej.

Historia festiwalu sięga roku 1950, kiedy to odbyła się pierwsza edycja festiwalu, kiedy to członkowie Sydney University Musical Society (SUMS) gościli Melbourne University Choral Society (MUCS) na tygodniowym obozie prób zakończonym wspólnym koncertem. Od tamtej pory festiwal rozrósł się i stał się największym regularnie odbywającym się festiwalem chóralnym w Australii.

W trakcie festiwalu wykonywane są różnorodne utwory muzyczne, często dzieła na dużą skalę, przy współpracy z profesjonalnymi orkiestrami, jeśli jest to możliwe. Festiwal ma również tradycję wykonywania utworów australijskich kompozytorów, co przyczynia się do promocji australijskiej muzyki.

Australian Intervarsity Choral Festival jest organizowany przez Australian Intervarsity Choral Council (AIVCC), a całość działań związanych z festiwalem koordynuje Australian Intervarsity Choral Societies Association (AICSA), organizacja non-profit promująca muzykę chóralną w środowiskach akademickich. AICSA działa na rzecz zachowania i promocji muzyki chóralnej w Australii oraz wspiera archiwizację muzyki chóralnej i udostępnia zasoby internetowe związanego z festiwalem.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *