Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

Ardee Baroque Festival, fot. Dorothe, Pixabay

Ardee Baroque Festival, Ardee, Irlandia

Ardee Baroque Festival to święto muzyki z XVII i XVIII wieku, które odbywa się każdego listopada w historycznym miasteczku rynkowym Ardee, w hrabstwie Louth, w Republice Irlandii.

Festiwal jest inicjatywą Arts Service of Louth Local Authorities i po raz pierwszy odbył się w 2004 roku. Od początku istnienia Ardee Baroque gości Irlandzką Orkiestrę Barokową przez tydzień poprzedzający występy, kiedy to odbywają się próby dwóch nowych programów koncertowych oraz realizowany jest program pomocy potrzebującym, w ramach którego muzycy występują w szkołach, świetlicach i innych miejscach społecznych. Oprócz Irish Baroque Orchestra, Ardee Baroque gościło takich wykonawców jak Fionnuala Moynihan, New York Polyphony, Opus Anglicanum, Dunedin Consort i Resurgam.

Zarząd Ardee Baroque wywodzi się z lokalnej społeczności i współpracuje z Arts Service w zakresie programowania, zarządzania i marketingu festiwalu. Dzięki wsparciu finansowemu Arts Council/An Chomhairle Ealaíonn, festiwal wzrósł i rozwinął się z małych początków do rangi weekendu w kalendarzu kulturalnym północno-wschodniej Irlandii. Ardee Baroque otrzymał pozytywne recenzje za wiele swoich występów. Został przez The Sunday Times opisany w następujący sposób – „Ze wszystkich butikowych festiwali muzycznych wystawianych w całej Irlandii, coroczne świętowanie muzyki barokowej w miasteczku Co Louth w Ardee jest z pewnością najbardziej osobliwe.”


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *