Świat muzyki na wyciągnięcie ręki – wszystko co chcesz wiedzieć o koncertach i festiwalach

Amazonas Opera Festival, fot. Erick Corrêa Semor, Pixabay

Amazonas Opera Festival, Manaus, Brazylia

Amazonas Opera Festival (FAO) to brazylijski festiwal operowy, który odbywa się w Teatrze Amazonas w mieście Manaus. Został założony w 1997 roku i do 2001 roku był jedynym tego typu wydarzeniem w Ameryce Łacińskiej.

Obecnie festiwal jest organizowany corocznie od kwietnia do maja, a kierownictwo artystyczne sprawuje znany brazylijski dyrygent Luiz Fernando Malheiro, który pełni również funkcję głównego dyrygenta Filharmonii Amazonas. Wydarzenie jest współorganizowane przez Departament Kultury stanu Amazonas.

Festiwal zasługuje na szczególną uwagę ze względu na prezentację oper, które dotąd nie były wystawiane w Brazylii, takich jak „Lulu” Albana Berga, „Magdalena” Heitora Villa-Lobosa, a także tradycyjne tytuły, jak „Madame Butterfly” Giacomo Pucciniego. Ostatnio prezentowano także „Dialogi karmelitanek” Francisa Poulenca, „Médée” Luigiego Cherubiniego, „Tannhäuser” Richarda Wagnera, a także „Parsifal”, również Wagnera, „Carmen” Georgesa Bizeta oraz „La Traviata” Giuseppe Verdiego. Festiwal gościł także kompletny cykl „Pierścień Nibelunga” Wagnera, który dotąd nie był prezentowany w Brazylii.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *